Radio Białystok | Wiadomości | Odroczona sprawa odwoławcza ws. zabójstwa dziecka w Ełku

Odroczona sprawa odwoławcza ws. zabójstwa dziecka w Ełku

autor: Marta Nazarko

23.10.2019, 07:45, akt. 10:39

Konieczne jest uzupełnienie postępowania dowodowego - ocenił w środę (23.10) Sąd Apelacyjny w Białymstoku i odroczył rozprawę odwoławczą w procesie młodego mieszkańca Ełku oskarżonego o znęcanie się i zabójstwo swego dwumiesięcznego syna. W pierwszej instancji zapadł wyrok 25 lat więzienia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Odroczona sprawa odwoławcza ws. zabójstwa dziecka w Ełku - relacja Marty Nazarko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Sąd odwoławczy rozpoznaje apelację złożoną przez obrońcę oskarżonego. Adwokat domaga się uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do rozpoznania w pierwszej instancji.

Podobnie jak przed Sądem Okręgowym w Suwałkach, rozprawa apelacyjna została w całości utajniona. Sąd wziął tu pod uwagę dobra osobiste matki dziecka. Potem zdecydował, że konieczne jest uzupełnienie postępowania dowodowego; sprawę odroczył do końca listopada.

Do tragedii doszło pod koniec 2017 roku w Ełku. W połowie listopada dziecko trafiło do szpitala z rozległymi obrażeniami. Prokuratura Rejonowa w Ełku postawiła wówczas ojcu dziecka zarzut znęcania się nad synem i spowodowania u niego obrażeń zagrażających życiu. 25-letni wówczas mężczyzna został aresztowany.

Dwa tygodnie później niemowlę zmarło w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. W związku ze śmiercią chłopca śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Po sekcji zwłok postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa.

Sekcja zwłok wykazała u chłopca pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu i pękniętą piszczel. Niemowlę miało połamanych 10 żeber i stłuczone płuco.

Z ustaleń śledczych wynikało, że 15 listopada 2017 r. ojciec opiekował się synem pod nieobecność w domu 18-letniej matki. To on wezwał pogotowie. Dwumiesięczne niemowlę w ciężkimi stanie, z obrażeniami mogącymi wskazywać na pobicie, trafiło najpierw do szpitala w Ełku. Stamtąd śmigłowiec przewiózł je na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Białymstoku, gdzie lekarze walczyli o jego życie. O stanie dziecka policję powiadomił personel ełckiego szpitala.

Oskarżony nie przyznał się do zabójstwa. Był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok