Radio Białystok | Wiadomości | Lowlanders Białystok będą mieli nowego trenera

Lowlanders Białystok będą mieli nowego trenera

autor: Robert Bońkowski

16.11.2019, 13:16, akt. 14:04

Futboliści Lowlanders Białystok rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Wiceprezes drużyny Tomasz Zubrycki mówi, że drużyna będzie od stycznia pracowała pod okiem nowego trenera.

Lowlanders Białystok pokonali Seahawks Gdynia 22:8, 27.04.2019 - Fot. Robert Bońkowski
Lowlanders Białystok pokonali Seahawks Gdynia 22:8, 27.04.2019 - Fot. Robert Bońkowski

Zubrycki: jesteśmy dogadani w 99 procentach

Wiceprezes Lowlandersów póki co nie zdradza nazwiska szkoleniowca, ale dowiedzieliśmy się, że będzie nim Amerykanin, pracujący wcześniej w ligach europejskich. Do Polski przyjedzie na początku nowego roku.

Zakończyliśmy ostateczny etap rozmowy z trenerem głównym, który już na 99% zaakceptował nasze warunki. Zostały tylko do dogadania formalności. Nie mogę jeszcze zdradzić nazwiska, ale w Polsce jeszcze nigdy nie trenował, za to w innych ligach europejskich uczestniczył i miał pod swoimi skrzydłami kilka drużyn. Jesteśmy szczęśliwy, że przed samym startem przygotowań mamy już dopiętego head coach'a, który na razie będzie czuwał nad nami z boku, a od stycznia już na murawie stadionu

- mówi Tomasz Zubrycki, który dodaje, że zarząd zastanawia się nad pomysłem dołączenia do sztabu trenerskiego, szkoleniowców, którzy pracowali z zespołem juniorskim.

Zastanawiamy się mocno nad daniem stanowisk w sztabie naszym trenerom, którzy są w drużynie. Widać, że sobie świetnie radzą, np. z juniorami (4 miejsce w Polsce, przyp.red.). Możliwe, że defensywnym koordynatorem zostanie Tomasz Żukowski. Trwają rozmowy. Wówczas Tomaszowi doszłoby sporo obowiązków

- zaznacza Tomasz Zubrycki, który zdradził, że miniony sezon rozgrywkowy Ligi Futbolu Amerykańskiego był jego ostatnim w karierze i teraz poświęci się głównie pracy w zarządzie.


Każdy może zostać futbolistą amerykańskim

Lowlanders Białystok ogłosili kilka dni temu rekrutację do zespołu. Wszyscy chętni, którzy chcieliby sprawdzić się jako futboliści amerykańscy będą mieli ku temu okazję. Tomasz Zubrycki mówi, że jak na razie zgłosiło się ponad 30 chętnych. Dodaje, że wystarczy wypełnić internetowy formularz i przyjść na pierwszy trening Lowlandersów, który odbędzie się w poniedziałek (18.11) o 19:30 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Jak co roku, przeprowadzamy nabór do drużyny. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności i wiedzy futbolowej, bo tego nauczymy chętnych na miejscu. Najważniejsza jest zawziętość, chęć gry, chęć poznania tego sportu, chęć rywalizacji i przynależności do zespołu. Nie ma znaczenia ile ma się wzrostu i ile się waży. Liczy się chęć i wytrwałość

- mówi wiceprezes Lowlanders Białystok. Więcej informacji o naborze do drużyny można znaleźć w mediach społecznościowych wicemistrzów Polski futbolu amerykańskiego. 

Nowy sezon Ligi Futbolu Amerykańskiego rozpocznie się w marcu przyszłego roku.

| red: rbon, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Juniorzy Lowlanders Białystok bez medalu Mistrzostw Polski

10.11.2019, 14:11

Podobnie jak rok temu - młodzieżowa drużyna Lowlanders Białystok walczyła o brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Tytułu brązowych medalistów nie udało się obronić.


Piotr Morko

8.09.2019, 19:50

Juniorzy Lowlanders Białystok rozpoczęli swoje rozgrywki. Prezes drużyny wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim poinformował, że chętni rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na zajęcia drużyny juniorskiej.


Alex Burdette i Bob Conroy nie są już trenerami Lowlanders Białystok

13.08.2019, 18:24

Odpowiadali za przygotowanie formacji ofensywnej i defensywnej, zdobyli także wicemistrzostwo Ligi Futbolu Amerykańskiego.


Sukces był blisko - podsumowanie sezonu Lowlanders Białystok

1.07.2019, 14:15

Rozpoczęli fatalnie od porażki z Panthers Wrocław. Niespodziewanie ulegli tyskim Sokołom, ale i tak dotarli do finału Polish Bowl. Mimo to ligę zakończyli tak jak i zainaugurowali - porażką.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok