Radio Białystok | Wiadomości | Juniorzy Lowlanders Białystok bez medalu Mistrzostw Polski

Juniorzy Lowlanders Białystok bez medalu Mistrzostw Polski

autor: Robert Bońkowski

10.11.2019, 14:11, akt. 15:04

Podobnie jak rok temu - młodzieżowa drużyna Lowlanders Białystok walczyła o brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Tytułu brązowych medalistów nie udało się obronić.

Fot. Biuro prasowe Lowlanders Białystok
Fot. Biuro prasowe Lowlanders Białystok

Zespół z Białegostoku we Wrocławiu zmierzył się z futbolistami amerykańskimi Armady Szczecin. Rywale Lowlandersów w swojej grupie okazali się lepsi od drużyn z Bydgoszczy i Torunia. W ćwierćfinale tak jak i drużyna z Białegostoku mieli rywala z grupy, drużynę Bydgoszcz Archers, którą pokonali 28:20, a w półfinale okazali się słabsi od Panthers Wrocław (46:13).

Od początku zawodów to Ludzie z Nizin przejęli piłkę i rozpoczęli na 50 jardzie. W pierwszej akcji ubiegłoroczni medaliści mogli zdobyć pierwsze punkty, lecz zawodnik Lowlanders został powalony przez przeciwników. 

Po serii błędów jednych i drugich, to futboliści Armady jako pierwsi zdobyli przyłożenie i podwyższenie. Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź Lowlandersów. Po dobrym biegu Jana Sawickiego, a następnie przyłożeniu, prowadzenie objęli Ludzie z Nizin 8:7.

W międzyczasie kolejne przyłożenie zebrali zawodnicy ze Szczecina - obejmując wówczas prowadzenie. Do przerwy Lowlandersi przegrywali z zespołem z zachodniopomorskiego 14:20. 

Po przerwie kolejne "oczka" wywalczyli szczecinianie i prowadzili już 28:14. Za odrabianie strat wzięli się Lowlandersi. Po dobrym biegu i przyłożeniu Noela Grafa i udanym podwyższeniu przewaga Armady spadła do 6 punktów (28:22).

Po lepszej grze białostoczan, kolejny raz piłkę za bramką Lowlandersów przyłożyli futboliści Armady i podwyższyli przewagę, prowadząc 34:22.

Juniorzy z Białegostoku postawili w końcówce meczu wszystko na jedną kartę. Kolejne przyłożenie zdobył Jan Sawicki, a przewaga szczecinian stopniała do wyniku 34:30. Takim też rezultatem zakończył się cały mecz.

Brązowy medal wygrali futboliści ze Szczecina. W finale rozgrywek zagrają zespoły Bielawa Owls i Panthers Wrocław.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Juniorzy Lowlanders Białystok będą bronić 3. miejsca w Mistrzostwach Polski

8.11.2019, 16:54

Tak jak w ubiegłym roku tak i teraz drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra mecz o 3. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w futbolu amerykańskim. 10 listopada o godzinie 10:30 na Stadionie Olimpijskim podejmą drużynę Armady Szczecin, którą wspierają zawodnicy Armii Poznań.


Porażka juniorów Lowlanders Białystok z Bielawa Owls - pozostaje walka o brąz

5.11.2019, 13:34

W sobotę (2.11) o godzinie 15:00 w Bielawie zmierzyły się 2 najlepsze drużyny swoich grup rundy zasadniczej. Awans do wielkiego finału przypadł drużynie z Bielawy, która dość wyraźnie pokonała juniorów z Białegostoku.


Juniorzy Lowlanders jadą do Bielawy walczyć o awans do finału Mistrzostw Polski

1.11.2019, 19:47

W sobotę (2.11) o godzinie 15.00 w Bielawie, drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra półfinał Mistrzostw Polski juniorów w futbolu amerykańskim. Zwycięzca zagra w wielkim finale, przegrany będzie walczył o brązowy medal.


Piotr Morko

8.09.2019, 19:50

Juniorzy Lowlanders Białystok rozpoczęli swoje rozgrywki. Prezes drużyny wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim poinformował, że chętni rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na zajęcia drużyny juniorskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok