Radio Białystok | Wiadomości | Juniorzy Lowlanders Białystok będą bronić 3. miejsca w Mistrzostwach Polski

Juniorzy Lowlanders Białystok będą bronić 3. miejsca w Mistrzostwach Polski

8.11.2019, 16:54, akt. 17:04

Tak jak w ubiegłym roku tak i teraz drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra mecz o 3. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w futbolu amerykańskim. 10 listopada o godzinie 10:30 na Stadionie Olimpijskim podejmą drużynę Armady Szczecin, którą wspierają zawodnicy Armii Poznań.

Fot. Biuro Prasowe Lowlanders Białystok
Fot. Biuro Prasowe Lowlanders Białystok

Rywalem białostockiej drużyny będzie zwycięzca makroregionu zachodnio-pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego drużyna Armady Szczecin. W swojej grupie okazali się lepsi od drużyn z Bydgoszczy i Torunia. W ćwierćfinale tak jak i drużyna z Białegostoku mieli rywala z grupy, drużynę Bydgoszcz Archers, którą pokonali 28:20, a w półfinale okazali się słabsi od Panthers Wrocław 46:13.

W ubiegłym roku nie uczestniczyli oni w rozgrywkach JLFA i ich wynik należy uznać jako spory sukces i należy się spodziewać bardzo zaciętego spotkania.

Mecz z Bielawą przegraliśmy przez błędy, na które nie możemy sobie pozwolić, grając na takim poziomie. Drużyny takie jak Owls wykorzystują je bardzo skutecznie, czego byliśmy świadkami. Mecz półfinałowy to jednak przeszłość i od poniedziałku skupiamy się w stu procentach na meczu o 3 miejsce. Wiemy na co stać Armadę, której oglądaliśmy każdy mecz. Znamy ich każdy słaby i mocny punkt. Podchodzimy do tego meczu z zimną głową i pełnym skupieniem, ponieważ chcemy powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu. Liczymy na fajny, fizyczny mecz do ostatniego gwizdka i jeszcze pokażemy na coś na stać

- powiedział rozgrywający Marcin Wojtulewicz. Prezes Lowlanders Białystok Piotr Morko mówi, że była możliwość rozegrania meczu o 3. miejsce 11 listopada w Białymstoku.

Ostatni tydzień był dla nas bardzo pracowity, ponieważ dopiero we wtorek dowiedzieliśmy się o miejscu rozgrywania meczu. Były różne opcje, w tym nawet mecz 11 listopada w Białymstoku. Finalnie zagramy przed meczem finałowym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, który jakby nie patrzeć jest dla nas dość szczęśliwy. Do tej pory 3 razy zdobywaliśmy tam medale (1 złoty, 1 srebrny w rywalizacji seniorskiej oraz 1 brąz w juniorach - przyp. red.) i nie mam nic przeciwko, aby zdobyć tam kolejny. Wszyscy chłopcy są zdrowi i jedziemy w najmocniejszym składzie. Przesądny nie jestem, ale mamy ten sam hotel i tego samego kierowcę, więc oby też wynik był taki sam jak w roku ubiegłym. Chciałbym także podziękować dla grupy zapalonych rodziców-kibiców, którzy się zmobilizowali i będą naszym dwunastym zawodnikiem podczas tego spotkania

- podsumował Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok. W meczu o 1. miejsce zagrają zespoły Bielawa Owls i Panthers Wrocław.


źródło: Lowlanders Białystok | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Porażka juniorów Lowlanders Białystok z Bielawa Owls - pozostaje walka o brąz

5.11.2019, 13:34

W sobotę (2.11) o godzinie 15:00 w Bielawie zmierzyły się 2 najlepsze drużyny swoich grup rundy zasadniczej. Awans do wielkiego finału przypadł drużynie z Bielawy, która dość wyraźnie pokonała juniorów z Białegostoku.


Juniorzy Lowlanders jadą do Bielawy walczyć o awans do finału Mistrzostw Polski

1.11.2019, 19:47

W sobotę (2.11) o godzinie 15.00 w Bielawie, drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra półfinał Mistrzostw Polski juniorów w futbolu amerykańskim. Zwycięzca zagra w wielkim finale, przegrany będzie walczył o brązowy medal.


Piotr Morko

8.09.2019, 19:50

Juniorzy Lowlanders Białystok rozpoczęli swoje rozgrywki. Prezes drużyny wicemistrzów Polski w futbolu amerykańskim poinformował, że chętni rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na zajęcia drużyny juniorskiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok