Radio Białystok | Wiadomości | Poseł Adam Andruszkiewicz krytykuje plany podwyżek cen biletów w Białymstoku

Poseł Adam Andruszkiewicz krytykuje plany podwyżek cen biletów w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

2.12.2019, 16:30, akt. 16:50

"Takich podwyżek być nie powinno, a oszczędności można poszukać gdzie indziej" - tak uważa podlaski poseł, wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Mówił o tym podczas poniedziałkowej (2.12) konferencji prasowej w Białymstoku.

Konferencja prasowa posła Adama Andruszkiewicza, fot. Edyta Wołosik
Konferencja prasowa posła Adama Andruszkiewicza, fot. Edyta Wołosik

W sprawie planowanego w Białymstoku wzrostu cen za bilety komunikacji miejskiej Adam Andruszkiewicz zapowiedział w poniedziałek (12.02), że skieruje pismo do prezydenta Białegostoku - Tadeusza Truskolaskiego.

Jak mówi poseł Andruszkiewicz: "ustalenie ceny biletu jednorazowego normalnego na poziomie 4 zł jest zdecydowanie zbyt wysoką podwyżką; nie może dojść do sytuacji, w której powoli zaczynamy się zbliżać do poziomu Warszawy, gdzie taki bilet kosztuje 4,4 zł".

Zdaniem Adama Andruszkiewicza należałby poszukać oszczędności gdzieś indziej, np. "zastanowić się, czy nie jest zasadne połączenie w jedną trzech obecnych spółek komunikacyjnych".

Jeśli 9 grudnia radni przyjmą propozycje władz miasta i nie wprowadzą poprawek, to od 1 marca bilet jednorazowy normalny kosztować będzie 4 zł, czyli o 1,2 zł więcej niż teraz, a miesięczny - 100 zł, czyli o 20 zł więcej.

Zamiast biletu 20-minutowego za 2 zł ma być 30-minutowy za 3,6 zł.

Według władz Białegostoku podwyżka cen biletów ma m.in. pomóc w utrzymaniu jakości usług komunikacyjnych. Poza tym obecne ceny obowiązują od kwietnia 2012 roku, a od tego czasu wpływy ze sprzedaży biletów spadły o 9,5 mln zł, a wydatki wzrosły o ponad 18 mln zł.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni wysłuchali głównych założeń projektu przyszłorocznego budżetu miasta

2.12.2019, 14:19

Budżet wielkich liczb, ale niewielkich możliwości - tak projekt budżetu miasta na 2020 rok opisał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Planowane dochody, to ponad 2,18 mld zł, deficyt - 172 mln zł. Na poniedziałkowej (2.12) sesji rady miasta odbyło się pierwsze czytanie tego dokumentu. Głosowanie - za tydzień.


Uwaga posiadacze Karty Wasilkowianina - zniżki na bilety BKM obowiązują dopiero od 1 grudnia

29.11.2019, 14:36

To ważna informacja dla wszystkich mieszkańców posiadających Kartę Wasilkowianina. Zniżki na bilety białostockiej komunikacji miejskiej będą naliczane dopiero od 1 grudnia - poinformował burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.


O ponad 40 proc. mogą wzrosnąć ceny biletów BKM - jest projekt uchwały w tej sprawie

29.11.2019, 00:00

Podwyżki stawek podatku od nieruchomości, samochodów i w strefie płatnego parkowania, uchwalone ostatnio przez radnych, to - jak się okazuje niejedyne, które czekają białostoczan w przyszłym roku.


Od grudnia mieszkańcy gminy Supraśl będą mogli korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami PKS Nova

5.11.2019, 15:25

Mieszkańcy gminy Supraśl będą mogli korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami PKS Nova. W niektórych przypadkach będzie to nawet 99 procent. Chodzi o zniżki na bilety miesięczne na trasie z Supraśla do Białegostoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok