Radio Białystok | Wiadomości | Bernadeta Krynicka po zakończeniu kadencji Sejmu wróciła do pracy w szpitalu w Łomży

Bernadeta Krynicka po zakończeniu kadencji Sejmu wróciła do pracy w szpitalu w Łomży

autor: Paweł Wądołowski

12.12.2019, 13:36, akt. 13:52

Z parlamentu do łomżyńskiego szpitala. Bernadeta Krynicka po zakończeniu kadencji Sejmu wróciła z bezpłatnego urlopu do pracy w szpitalu.

Bernadeta Krynicka, fot. Adam Dąbrowski
Bernadeta Krynicka, fot. Adam Dąbrowski

Przed objęciem funkcji posła była pielęgniarką oddziałową. Teraz zajmuje stanowisko kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. Wcześniej dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Mariusz Obrycki ogłosił konkurs na to stanowisko. Bernadeta Krynicka w nim nie startowała, ale to nie stanowi problemu w związku z tym, że cały czas była pracownikiem placówki - dodaje jej dyrektor.

- Można powiedzieć nawet, że nie nowy pracownik, tylko doświadczony pracownik szpitala. Pani Krynicka, po urlopie bezpłatnym, po zakończeniu kadencji wróciła do swojego zakładu pracy. I w związku z tym nastąpiła zmiana stanowiska. Tak, był konkurs, aczkolwiek to jest tak naprawdę tylko przesunięcie pracownika i oddelegowanie go do innego działu - mówi Mariusz Obrycki.

Bernadeta Krynicka jest w czwartek (12.12) pierwszy dzień w pracy na nowym stanowisku i jak mówi - nie boi się wyzwań.

Lubię wyzwania, duże wyzwania. Tu panu dyrektorowi potrzebna jest pomoc. Jestem kierownikiem, który odpowiada za kontraktowanie świadczeń i usług. Chodzi o to, że mamy kontraktowane usługi i tak zwany ryczałt. Cała gama świadczonych usług, mnóstwo obowiązków, które są związane z całą sprawozdawczością, raportami, współpraca z NFZ-tem. Jest tego bardzo dużo, no i oczywiście trzeba zbadać, z jakiego powodu ryczałt jest niewypracowany

- mówi Bernadeta Krynicka.

Po tym kiedy Mariusz Obrycki zrezygnował ze stanowiska dyrektora wiele osób właśnie Bernadetę Krynicką wskazywało jako jego następczynie. Była posłanka nie wyklucza startu w konkursie na to stanowisko.

- Nie mówię nie, aczkolwiek zobaczymy, kto złoży. Bo może złoży jakiś bardzo dobry kandydat na dyrektora. Może się wszystko zdarzyć. Może być też współpraca i wspólny cel, żeby szpital w Łomży utrzymał swoją rangę, rozwijał się - dodaje Bernadeta Krynicka.

Bernadeta Krynicka w ostatnich wyborach parlamentarnych nie zdobyła ponownie poselskiego mandatu. Posłem była tylko jedną kadencję.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie ma porozumienia między pielęgniarkami i dyrektorem łomżyńskiego szpitala

10.12.2019, 17:54

Kolejne spotkanie miedzy związkami zawodowymi, a Mariuszem Obryckim nie przyniosło żadnych efektów. Dyrektor Obrycki zrezygnował niedawno ze stanowiska, swoje obowiązki ma pełnić jeszcze tylko do końca stycznia.


Mariusz Obrycki rezygnuje ze stanowiska dyrektora łomżyńskiego szpitala

5.12.2019, 17:49

Mariusz Obrycki rezygnuje ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.


Posłanka nie do ratusza - felieton Adama Dąbrowskiego

21.10.2019, 07:07

Podobno najgorsze miejsce w każdych zawodach to nie ostatnie, tylko pierwsza pozycja tuż za podium. Jeśli przyjąć, że wybory to także jakaś forma zawodów, to najgorsze miejsce w tych ostatnich – parlamentarnych, zajęła Bernadeta Krynicka - posłanka z Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok