Radio Białystok | Wiadomości | Powstał spot świąteczny zachęcający do wyciszenia się w Podlaskiem "zasilanym naturą"

Powstał spot świąteczny zachęcający do wyciszenia się w Podlaskiem "zasilanym naturą"

25.12.2019, 10:42, akt. 10:48

Na zamówienie władz samorządowych województwa podlaskiego powstał spot reklamowy, z fabułą dotyczącą Bożego Narodzenia, który ma pokazywać region jako miejsce wyciszenia, spokoju i budowania pozytywnych relacji z najbliższymi. Ma też wpisywać się w hasło "Podlaskie. Zasilane Naturą".

Kadr ze spotu świątecznego zachęcającego do wyciszenia się w Podlaskiem "zasilanym naturą", źródło: www.wrotapodlasia.pl
Kadr ze spotu świątecznego zachęcającego do wyciszenia się w Podlaskiem "zasilanym naturą", źródło: www.wrotapodlasia.pl

Film trwa niespełna dwie minuty. Opowiada historię młodej rodziny, która - z niechęcią - ale jednak wyjeżdża do dziadków na święta. Ci mieszkają w małej miejscowości, czekają na najbliższych z utęsknieniem. Nie mają bezprzewodowego internetu (hasło do wi-fi, to pierwsze pytanie jakie słyszą od wnuczki), ale za to problemy z prądem. Gdy dochodzi do awarii energetycznej okazuje się, że brak zasięgu i sieci internetowej doskonale wszystkich zbliża, daje czas na rozmowy i budowanie pozytywnych relacji z najbliższymi.


W filmie, który wyreżyserował Filip Sokołowski, grają białostoccy aktorzy, jako jedno z miejsc akcji wykorzystano Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

Fabuła spotu jest rozwinięciem hasła "Podlaskie. Zasilane Naturą", a jej inspiracją stała się autentyczna sytuacja z życia reżysera, która przydarzyła mu się właśnie w naszym regionie, na podlaskiej wsi. Film zwraca uwagę na współczesne problemy społeczne, takie jak uzależnienie od technologii i szkody, które ono wyrządza

- powiedziała rzecznik marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.

- Podlaskie jest przede wszystkim województwem o bogatej przyrodzie, z wieloma unikalnymi miejscami, takimi jak Puszcza Białowieska, Puszcza Knyszyńska czy Suwalszczyzna, które dają atmosferę wyciszenia i spokoju. Te aspekty przyciągają do nas wielu turystów spragnionych ucieczki od zgiełku miasta i codziennej gonitwy. To jest nasz atut, którym możemy się promować i wyróżnić na tle innych części Polski - dodała.

Nawiązując do wątku uzależnienia od telefonu komórkowego i internetu, również akcentowanego w spocie, Izabela Smaczna-Jórczykowska podkreśliła, że spokojne, dające wyciszenie Podlaskie jest również coraz bardziej popularne wśród przedsiębiorców związanych z branżą IT, co tworzy oryginalne połączenie technologii oraz natury, nazywane nawet „Puszczą Krzemową”.

Spot jest dostępny m.in. w mediach społecznościowych samorządu województwa podlaskiego. W połowie 2018 roku województwo zaczęło też kampanię promocyjną pod hasłem "Podlaskie. Zasil się naturą", by prezentować region jako taki, gdzie np. zapracowani ludzie mogą zregenerować swoje siły w kontakcie z naturą.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Czy podczas wieczerzy wigilijnej przygotowujemy jeszcze puste miejsce przy stole?

24.12.2019, 07:59

Kolacja wigilijna oznacza dziś uroczyste spotkanie z najbliższymi, składanie sobie życzeń i wybaczanie nieporozumień. Tradycją jest pozostawienie pustego miejsca przy stole.


Kilkaset osób na wigilii dla samotnych i potrzebujących w Łomży

23.12.2019, 18:18

To pierwsze takie spotkanie od wielu lat. W Łomży w poniedziałek (23.12) na wigilii spotkały się osoby samotne i potrzebujące wsparcia.


prof. Jerzy Kopania

23.12.2019, 16:55

Jak przeżyć święta bez rodzinnej awantury? - podpowiada etyk prof. Jerzy Kopania.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok