Radio Białystok | Wiadomości | Pogotowie sylwestrowe - pomysł białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Pogotowie sylwestrowe - pomysł białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

30.12.2019, 10:58, akt. 11:11

Pogotowie sylwestrowe to pomysł białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby pomóc w odnajdywaniu psów wystraszonych wystrzałami fajerwerków. Od poniedziałku (30.12) po południu zacznie działać numer, pod który można zgłaszać zagubione i znalezione zwierzęta.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Informacje o zagubionych i znalezionych zwierzętach można od poniedziałku po południu zgłaszać pod numerem: 505-978-439. Będzie on czynny do 3 stycznia – poinformował białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

TOZ apeluje, aby pomagać w tym czasie zwierzętom, jeśli je znajdziemy, nie zostawiać ich na ulicy, lecz dać schronienie w domu.

Na profil TOZ można też wysyłać zdjęcia znalezionych i zagubionych zwierząt. Organizacja prosi też o podanie krótkich informacji o znalezionym bądź zagubionym psie.

TOZ po raz piąty chce być łącznikiem między osobami, które zgubiły lub znalazły zwierzę. Podczas minionego sylwestra – jak informowała prezes białostockiego oddziału TOZ i kierowniczka białostockiego schroniska dla zwierząt Anna Jaroszewicz – udało się pomóc w ten sposób kilkudziesięciu zwierzętom. W jej ocenie tych zgłoszeń było mniej, ale też mniej było wybuchu petard i fajerwerków.

Część zagubionych w tym czasie w Białymstoku psów, jak co roku, trafi do miejscowego schroniska. Właściciele będą mogli je odbierać od 2 stycznia.

Od kilku lat Białystok podczas miejskiego sylwestra rezygnuje z fajerwerków na rzecz pokazu laserów. W regionie z fajerwerków zrezygnowały w tym roku też m.in. władze Sokółki.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


10:10 z dzielnicowym

30.12.2019, 10:14

Przed nami zabawa fajerwerkami. O czym należy pamiętać, aby bezpiecznie spędzić sylwestrową noc?


Sylwester w Sokółce bez fajerwerków - za to ze zbiórką na rzecz schroniska dla zwierząt

27.12.2019, 12:52

Sokółka po raz pierwszy bez fajerwerków w sylwestrową noc. Władze miasta zdecydowały, że rezygnują z hucznego obchodzenia imprezy.


Sylwester w Suwałkach bez pokazu fajerwerków

27.12.2019, 08:11

We wtorek dwie godziny przed północą rozpocznie się w Suwałkach miejski Sylwester.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok