Radio Białystok | Wiadomości | Po protestach miłośników zwierząt - schronisko koło Augustowa nie oddało psów do innej placówki

Po protestach miłośników zwierząt - schronisko koło Augustowa nie oddało psów do innej placówki

31.12.2019, 13:09, akt. 13:14

Pracownicy schroniska dla zwierząt Sonieczkowo w Żarnowie Pierwszym koło Augustowa nie oddali we wtorek (31.12) 86 psów do innego dużego schroniska. Około 30 osób protestowało w tej sprawie przed placówką w Żarnowie.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

W Sonieczkowie przebywa 86 bezdomnych psów w ramach umowy z Urzędem Miasta i Gminy Jedwabne. Współpraca trwała kilka lat. Wolontariuszka schroniska Katarzyna Staniszewska powiedziała PAP, że w poniedziałek otrzymali informację z urzędu, że kończą umowę i we wtorek zabiorą psy do schroniska w Radysach w woj. warmińsko mazurskim.


W schronisku w Radysach jest kilka tysięcy psów. W kwietniu tego roku o schronisku było głośno po tym, jak wójt gminy Jasieniec zerwała umowę z placówką i zabrała stamtąd psy. Schronisko pomimo umowy z gminą nie sterylizowało zwierząt. Miały one przebywać w trudnych warunkach.


Protest przed schroniskiem


Przeciwko umieszczeniu tam psów z Sonieczkowa protestowało przed schroniskiem około 30 osób: pracowników, wolontariuszy i przedstawicieli organizacji działających na rzecz zwierząt. Jak poinformowała PAP Katarzyna Staniszewska, protestujący nie pozwolili we wtorek odebrać psów.


Z rana po osiemdziesiąt psów przyjechał jeden bus z Radys. Powiedzieliśmy kierowcy, że nie oddamy tych psów. Będziemy walczyć i zwierząt nie oddamy. Nikt nie przyjechał z Urzędu Miasta i Gminy w Jedwabnem.

 - powiedziała Katarzyna Staniszewska. 


Opiekunka zwierząt Małgorzata Kuklińska powiedziała PAP, że zwróciła się do gminy Jedwabne o wgląd do ofert na opiekę zwierząt przedstawionych przez wszystkich kontrahentów. „Podejrzewamy, że schronisko w Radysach przedstawiło rażąco niską cenę. Chcemy się do tego odnieść” - dodała Kuklińska.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok