Radio Białystok | Wiadomości | Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" wyjechali na ferie w góry

Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" wyjechali na ferie w góry

autor: Wojciech Szubzda

18.01.2020, 09:23, akt. 09:35

Rodzeństwo podopiecznych białostockiej Fundacji "Pomóż im", opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz dzieci po chorobie onkologicznej, wyjechały w sobotę (18.01) na specjalny turnus wypoczynkowy w okolice Rabki-Zdroju. Spędzą tam tydzień.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Podopieczni Fundacji "Pomóż Im" wyjechali na ferie w góry - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Białegostoku do Poręby Wielkiej wyjechała 24-osobowa grupa dzieci. W czasie zimowiska zaplanowano dla nich zajęcia sportowo-rekreacyjne, kulturalno-rozrywkowe i muzyczne; będą np. uczyć się jeździć na nartach, odbywać górskie wycieczki i poznawać lokalne atrakcje. Mają w planie m.in. zwiedzanie Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdroju, Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce czy Kopalni Soli w Wieliczce.


Pozornie zabrzmi to banalnie, ale to będzie przede wszystkim tydzień odpoczynku i świetnej zabawy 

- powiedziała wiceprezes Fundacji "Pomóż im" Krystyna Skrzycka. 


Coroczny wyjazd to jedna z form wsparcia, jakiego ta organizacja udziela rodzeństwu nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekuje w formie hospicyjnej; ma pomóc im oderwać się od codzienności związanej z troską o brata czy siostrę i zmaganiem się z jego chorobą. Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, dla dzieci, które wygrały z nowotworem, taki wyjazd ma też znaczenie rehabilitacyjne, do tego wzmacnia ich poczucie wartości.


Organizujemy takie wyjazdy od lat i doświadczenie mówi nam, że dzieci przeżywają podczas nich mnóstwo pozytywnych emocji. Czas wypełniony będzie mnóstwem atrakcji, nuda na nasze wyjazdy nie ma wstępu. A samo przebywanie wśród osób, które łączą podobne doświadczenia, zapewnia lepsze samopoczucie i pozwala naładować "życiowe baterie"

 - dodała Krystyna Skrzycka.


Założona w Białymstoku Fundacja "Pomóż im" istnieje od 2007 roku. Prowadzi przede wszystkim niestacjonarne Białostockie Hospicjum dla Dzieci, działające od 11 lat. To zespół lekarzy, pielęgniarek i różnych specjalistów, dojeżdżających do chorych dzieci w domach. Fundacja ma pod opieką stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z regionu i ich rodziny. Dzięki specjalistycznej opiece udzielanej w domach, nie muszą one przebywać w szpitalach.Część jej działań pokrywa kontrakt z NFZ. Aby jednak pozyskiwać pieniądze na pełen zakres swej działalności, fundacja prowadzi różne zbiórki i kampanie społeczne, jako organizacja pożytku publicznego zbiera też fundusze z 1 proc. podatku. Jak wynika z przekazanych PAP danych, np. sama niezbędna rehabilitacja podopiecznych, nierefundowana przez NFZ, to rocznie koszt 345,6 tys. zł.


W 2020 roku największym jej wyzwaniem inwestycyjnym ma być budowa Oazy Radości, placu zabaw dla małych pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Szacowany obecnie koszt tego przedsięwzięcia to ok. 400 tys. zł. Na razie organizacja ma trzecią część potrzebnych na to pieniędzy.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Choinkowa zabawa podopiecznych Fundacji "Pomóż Im" i ich rodzin

11.01.2020, 15:52

Wspólne świętowanie, radość i zabawa towarzyszyły w sobotę (11.01) podopiecznym fundacji "Pomóż Im" i ich rodzinom podczas dorocznego spotkania choinkowego w Białymstoku.


Wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" rozwożą prezenty dla podopiecznych hospicjum

19.12.2019, 15:27

Ponad 50 prezentów rozwiozą do soboty (21.12) Mikołaje z Fundacji "Pomóż im".


18. Pułk Rozpoznawczy i wolontariusze fundacji "Pomóż Im" przygotowali specjalną akcję mikołajkową

6.12.2019, 17:24

Mikołaj zjechał na linie z dachu szpitala i wręczył prezenty pacjentom Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok