Radio Białystok | Wiadomości | Akcja SMOG w Polsce - chodzi o wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które zatruwają powietrze

Akcja SMOG w Polsce - chodzi o wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które zatruwają powietrze

autor: Grzegorz Pilat

28.01.2020, 11:49, akt. 12:04

Chodzi o wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które zatruwają powietrze. Kilka tysięcy policjantów, w tym też z woj. podlaskiego, bierze udział w ogólnopolskiej akcji SMOG.

W Białymstoku trwa policyjna akcja SMOG, fot. Marcin Gliński
W Białymstoku trwa policyjna akcja SMOG, fot. Marcin Gliński

Ich celem jest zbadanie jak największej liczby pojazdów pod względem emisji spalin. Poprzednie kontrole skończyły się unieruchomieniem kilkunastu tysięcy samochodów, z czego ok. tysiąca w województwie podlaskim.

Jak mówi asp. sztab. Karol Witkowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, policjantów ze specjalistycznym sprzętem można spotkać na drogach w całym regionie.

Są to działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami, które emitują nadmierną ilość spalin. Dokonujemy badania za pomocą specjalnych urządzeń, które analizują skład spalin i stwierdzają czy pojazd mieści się w granicach normy czy nie

- tłumaczy asp. sztab Karol Witkowski.

Policjant dodaje, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że kontrolowany samochód zbyt mocno zanieczyszcza powietrze, mogą zabronić dalszej jazdy.

- Policjant wystawia pokwitowanie, zakazuje dalszej jazdy i wystawia też skierowanie na wykonanie dodatkowych badań technicznych na stacji diagnostycznej, która dokładnie za pomocą urządzeń dokona ponownego pomiaru i stwierdzi czy ten pojazd może być dopuszczony dalszej jazdy czy też należy usunąć usterki - podkreśla funkcjonariusz.

Policyjna akcja SMOG potrwa do środy (29.01).

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Białostockim smogobusem wykonano już ponad 300 kontroli

24.01.2020, 15:30

To urządzenie do monitorowania jakości powietrza w mieście i skuteczniejszej walki z tym, którzy wrzucają do pieca to, czego wrzucać nie można.


Białostocka straż miejska może sprawdzić, czy dom jest wolny od czadu

23.11.2019, 09:56

Sprawdź, czy twój dom jest wolny od czadu - taką akcję rozpoczęła Straż Miejska w Białymstoku. Zgłoszeń od mieszkańców nie ma jeszcze zbyt wielu, ale już jedno z pierwszych kilkunastu okazało się uzasadnione, bo poziom stężenia toksycznego gazu był niebezpiecznie wysoki.


Policjanci eliminują z ruchu auta, które zanieczyszczają powietrze - trwa akcja SMOG

20.11.2019, 10:12

Chodzi o to, by wyeliminować z ruchu samochody, które zanieczyszczają środowisko. Policjanci w całym kraju prowadzą akcję SMOG. W Białymstoku funkcjonariuszom pomagają uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Premiera musicalu „Jesus Christ Supersat”

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński
fot. Adam Dąbrowski
REGION
25.02.2020, 22:20, akt. 26.02.2020, 08:39

OSP w Przytułach ma nowy wóz strażacki
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok