Radio Białystok | Wiadomości | Są problemy z badaniami - prawie 1/3 techników elektroradiologii w USK jest na zwolnieniach

Są problemy z badaniami - prawie 1/3 techników elektroradiologii w USK jest na zwolnieniach

autor: Renata Reda

20.02.2020, 15:38, akt. 24.02.2020, 10:55

Niektórzy pacjenci przyjmowani na SOR-ze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku mogą być odsyłani do innych szpitali. Chodzi o badania rentgenowskie czy EKG.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Powodem są problemy kadrowe w zakładzie radiologii. Na zwolnieniach lekarskich jest 16 z 55 techników elektroradiologii.

Jak mówi rzecznik USK Katarzyna Malinowska-Olczyk, dyrektor USK od grudnia 2018 roku jest w sporze zbiorowym z Międzyzakładową Organizacją Związkową Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii przy USK. Spór ten ma charakter ogólnokrajowy. Katarzyna Malinowska-Olczyk dodaje, że cały czas trwają rozmowy ze związkowcami. Przyznaje, że większa niż zazwyczaj liczba zwolnień lekarskich techników elektroradiologii może być spowodowana żądaniami płacowymi. 

W środę (19.02) w imieniu związku do USK wpłynęło żądanie podniesienia pensji do 5600 złotych brutto. Dyrektor nie ma żadnej informacji o planowanym strajku lub innej formie protestu.

Katarzyna Malinowska-Olczyk zaznacza, że szpital w tej chwili opracowuje strategię funkcjonowania z mniejszą kadrą. O sytuacji poinformowano NFZ i wojewodę podlaskiego.

Na stronie intranetowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego już pojawiło się o ogłoszenie, że placówka pilnie zatrudni techników elektroradiologii.

W rozmowie z Polskim Radiem Białystok technicy elektroradiologii przyznają, że od dawna domagają się podwyżek płac, bo ich wynagrodzenie oscyluje w granicach płacy minimalnej. Podkreślają, że mają odpowiedzialną pracę, którą wykonują w trudnych warunkach.


| red: sk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wkrótce bez przeszkód będzie funkcjonował SOR w białostockim USK

18.02.2020, 11:44

Po 20 lutego SOR w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym będzie funkcjonował bez przeszkód.


Lekarze z SOR Szpitala Klinicznego w Białymstoku domagają się wysokiej podwyżki

14.02.2020, 17:09

Od kilku dni trwają tam negocjacje płacowe z grupą 25 medyków, którzy zrezygnowali z pracy na oddziale i przystąpili do ponownego konkursu.


Domagają się podwyżek płac - trwa protest fizjoterapeutów

8.05.2019, 18:52

Najpierw masowo oddawali krew za co należał im się dzień wolnego, teraz wprowadzili tak zwany strajk włoski i zdecydowanie wolniej przyjmują pacjentów.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok