Radio Białystok | Wiadomości | Domagają się podwyżek płac - trwa protest fizjoterapeutów

Domagają się podwyżek płac - trwa protest fizjoterapeutów

autor: Ryszard Minko

8.05.2019, 18:52, akt. 19:05

Najpierw masowo oddawali krew za co należał im się dzień wolnego, teraz wprowadzili tak zwany strajk włoski i zdecydowanie wolniej przyjmują pacjentów.

Protest w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Protest w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Do akcji przyłączyli się między innymi fizjoterapeuci ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – mówi wiceprzewodnicząca oddziału terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Hanna Kowalewska.

Wykonujemy swoje czynności skrupulatnie. Do tej pory wykonywaliśmy to w bardzo szybkim biegu kosztem pacjentów, kosztem dokumentacji kosztem również swojego czasu. Pacjenci będą obsługiwani wolniej. Minister obiecał podwyżki dedykowane dla fizjoterapeutów od dnia 1 marca. Dzisiaj mamy maj i nie dostaliśmy żadnych dodatkowych pieniędzy

- mówi Hanna Kowalewska. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski na spotkaniu z dziennikarzami w Białymstoku potwierdził, że trwają prace nad zwiększeniem wycen dla szpitali za procedury fizjoterapeutyczne.

Zwiększymy nakłady, które powinny być przez dyrektorów wykorzystane również na wzrosty wynagrodzeń. W niektórych szpitalach dyrektorzy już to zrobili. Na pewno w maju umówimy się na kolejne spotkanie w zespole trójstronnym w celu rozmowy nie tylko na temat pracy, ale tez o sposobie funkcjonowania fizjoterapeutów i żeby bardziej uwolnić ten zawód i docenić odpowiedzialność

- powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówi Hanna Kowalewska, protestujący domagają się podwyżki w wysokości 1600 złotych brutto, urlopów szkoleniowych, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, wzrostu wynagrodzeń także w innych grupach zawodowych na przykład techników analityki medycznej i techników elektroradiologii.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Główny postulat to podwyżka wynagrodzeń - ogólnopolski protest fizjoterapeutów

7.05.2019, 07:10

Głodówki, zwolnienia lekarskie i strajki w szpitalach - tak ma wyglądać ogólnopolski protest fizjoterapeutów pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok