Radio Białystok | Wiadomości | W Drohiczynie powstaje Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego

W Drohiczynie powstaje Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego

autor: Renata Reda

5.03.2020, 11:16, akt. 11:35

To ma być miejsce, gdzie turyści i mieszkańcy znajdą świeżą żywność prosto od producentów z nadbużańskich gmin. W Drohiczynie, przy targowicy, powstaje Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego.

Zaguby, fot. Joanna Szubzda
Zaguby, fot. Joanna Szubzda

Jak podkreśla burmistrz Wojciech Borzym, takie miejsce jest bardzo potrzebne, by turyści w jednym miejscu mogli kupić tradycyjne nadbużańskie potrawy czy inne produkty, jak zioła i soki.

Dodatkową atrakcją będzie escape room, z którego będzie można wyjść dopiero jak przygotuje się określona potrawę, jak na przykład zaguby, z których słynie Drohiczyn.

Ośrodek Promocji Produktu Lokalnego przy ulicy Targowej - będzie to parterowy budynek przypominający stary podlaski dworek. Będzie miał około 400 metrów kwadratowych powierzchni.

Ta inwestycja ma kosztować ponad 2 miliony złotych, z czego połowa tej kwoty pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ma być gotowa we wrześniu.

Dodatkowo wokół Ośrodka Promocji Produktu Lokalnego powstaną ogrody "Cztery pory roku". Będą wzorowane na tradycyjnych drohiczyńskich ogródkach pełnych kwiatów, ale też ziół i warzyw.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Drohiczynie powstaną ścieżki edukacyjne i parking dla kamperów

30.11.2019, 13:35

Wzdłuż Bugu powstaną pieszo-rowerowe ścieżki edukacyjne, będą też stworzone miejsca na siedliska dla nadbużańskich ptaków. To w ramach projektu, który realizują władze Drohiczyna.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok