Radio Białystok | Wiadomości | Urzędy w Podlaskiem zachęcają mieszkańców, by przychodzili tylko w pilnych sprawach

Urzędy w Podlaskiem zachęcają mieszkańców, by przychodzili tylko w pilnych sprawach

autor: Marta Nazarko, Wojciech Szubzda

13.03.2020, 06:54, akt. 16:17

Kolejne urzędy w regionie zachęcają mieszkańców, by w związku z zagrożeniem koronawirusem - do urzędów przychodzili tylko w pilnych sprawach. Taki apel wystosował m.in. Urząd Miejskim w Białymstoku czy Michałowie.

W UM w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 
2 z 3 wejść są zamknięte, fot. Edyta Wołosik
W UM w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 2 z 3 wejść są zamknięte, fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Zmiany w Urzędzie Miejskim w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Urzędnicy apelują o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet

Urzędnicy apelują o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet, a ci, którzy jednak przychodzą osobiście muszą liczyć się ze zmianami. W Urzędzie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonimskiej dwa z trzech wejść są zamknięte, a wszystkie sprawy załatwia się w jednym miejscu - na parterze. Podobnie jest w Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. Branickiego.  

Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Białymstoku pozostają bez zmian: od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30, a w poniedziałki od 8:00 do 17:00.

Ograniczenia w innych urzędach

Ograniczenia od piątku (13.03) zacznie stosować również Urząd Miejski w Supraślu. Osobiście załatwiane będą wyłącznie bardzo pilne, wymagające osobistego kontaktu sprawy. Wcześniej jednak mieszkańcy będą musieli umówić się telefonicznie z właściwym urzędnikiem.

O ograniczenie osobistego załatwiania spraw w Urzędzie i wybór korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej apelują również pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podobny apel wystosował również Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Starostwo Powiatowe w Białymstoku od piątku do odwołania przyjmuje interesantów do godziny 13:00. Filia Wydziału Komunikacji w Łapach będzie zamknięta do 25 marca. Apelujemy jednocześnie do mieszkańców, by ograniczyli wizyty w urzędzie do bardzo pilnych przypadków.  

Obowiązkowe mierzenie temperatury ciała i odkażenie rąk przed wejściem - każdy interesant odwiedzający od piątku (13.03) łomżyński ratusz musi liczyć  się z takimi procedurami. Ponadto otwarte będzie tylko wejście główne do Urzędu Miejskiego – od strony Starego Rynku – informują służby ratusza. Władze Łomży apelują, by wszystkie możliwe sprawy załatwiać telefonicznie lub  internetowo i w takiej samej formie dokonywać płatności.

Prezydent Łomży podjął także decyzję o wstrzymaniu wniosków w sprawie wydania Karty Seniora i wydawanie tych dokumentów oraz zaapelował, by starsi mieszkańcy pozostawali, o ile to możliwe, w miejscu zamieszkania.Wcześniej zawieszono już do odwołania działalność Klubu Seniora i Dziennego Domu Pobytu Senior+. Starsi i samotni mieszkańcy, którzy nie mają rodziny, która mogłaby im pomóc w  zakupach i załatwianiu niezbędnych spraw, mogą się w tej sprawie zwracać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Krajowa Administracja Skarbowa zdecydowała się na czasowe ograniczenie dostępu do Urzędów Skarbowych, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Tak będzie do 27 marca. Podatki będzie można rozliczyć na 2 sposoby: on-line poprzez usługę "Twój e-PIT", e-deklaracje lub e-pułap albo w urzędzie - wrzucając deklarację PIT i inne dokumenty do specjalnie przygotowanych urn.

Numery telefonów pod którymi można się kontaktować, by pytać o szczegóły są na stronach internetowych urzędów skarbowych.

| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki przygotowują się do walki z koronawirusem

13.03.2020, 07:24

Wprawdzie w oddziale zakaźnym miejscowego szpitala znajduje się jedynie 17 łóżek, ale w razie potrzeby wykorzystane zostaną też inne obiekty.Eksperci: koronawirus utrzymuje się w powietrzu nawet trzy godziny

12.03.2020, 19:10

Koronawirus utrzymuje się w powietrzu nawet do trzech godzin; na plastiku aż do trzech dni - wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Princeton, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
21.05.2024, 19:41, akt. 22.05.2024, 19:45

Do skansenu w Nowogrodzie trafił ponad stuletni strój

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok