Radio Białystok | Wiadomości | Od 14 kwietnia autobusy zamiast pociągów na trasach: Białystok-Kuźnica i Suwałki-Sokółka

Od 14 kwietnia autobusy zamiast pociągów na trasach: Białystok-Kuźnica i Suwałki-Sokółka

13.04.2020, 07:42, akt. 07:49

Od 14 kwietnia na dwóch trasach kolejowych w Podlaskiem: Białystok-Kuźnica i Suwałki-Sokółka, zamiast sześciu pociągów regionalnych będą jeździć autobusy zastępcze - poinformowała spółka POLREGIO. Powód - to modernizacje linii kolejowych.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Co drugie miejsce musi pozostać wolne

Renata Gerasimiuk z Podlaskiego Zakładu w Białymstoku POLREGIO sp. z o.o. poinformowała, że w związku z obostrzeniami dotyczącym epidemii koronawirusa, zarówno w pociągach jak autobusach, także autobusach komunikacji zastępczej za pociągi, obowiązuje zasada, że co drugie miejsce musi pozostać wolne.

Dodała, że owszem w autobusach zastępczych jest mniej miejsc niż w pociągu, ale dodała, że w związku z epidemią pociągami jeździ mało osób, "frekwencja jest niska".

POLREGIO poinformowało, że na trasie z Białegostoku do Kuźnicy autobusy zastąpią pociągi odjeżdżające we wtorki, środy, czwartki i piątki, które z Białegostoku odjeżdżają o godz. 12:17 i 13.28, a z Kuźnicy o godz. 13:28 i 15:04. Zmiana nie dotyczy dnia 1 maja. "W poniedziałki i soboty oraz 1 maja pociągi będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. W niedziele, zgodnie z rozkładem, te pociągi nie kursują" - podano w komunikacie.

Autobusy zastępcze będą różnie kursować

W związku z tym, że prace przy modernizacji linii kolejowych podzielono na etapy, w różnych terminach autobusy zastępcze będą różnie kursować. POLREGIO poinformowało, że od 14 do 30 kwietnia autobusy zastępujące pociągi będą kursować na odcinku Czarna Białostocka – Kuźnica Białostocka, podczas gdy na odcinku Białystok – Czarna Białostocka będzie kursował pociąg. Od 5-8 maja natomiast komunikacja zastępcza będzie obowiązywać na całej trasie Białystok-Kuźnica.

"Z powodu trudności z dojazdem, autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały przystanków kolejowych: Czarny Blok, Wólka Ratowiecka, Machnacz, Geniusze, a zamiast na przystanku kolejowym w Rozedrance, autobusy będą się zatrzymywały na przystanku PKS Janowszczyzna/Podkamionka" - poinformowało POLREGIO. Spółka prosi pasażerów, by szczegółowo zapoznali się z rozkładem jazdy. Podano też, że w związku ze zmianami czas podróży na trasie Białystok-Kuźnica wydłuży się nawet do pół godziny.

Na odcinku Suwałki-Sokółka autobusy zastąpią pociągi w dniach od 14 kwietnia do 12 czerwca we wskazane dni tygodnia: wtorki, środy, czwartki i piątki. Chodzi o pociągi odjeżdżające w dni robocze z Białegostoku o godz. 5:48 i odjeżdżający z Suwałk o godz. 8:16. Od 14 kwietnia będą wcześniejsze godziny odjazdów tych pociągów.

"W poniedziałki będą kursowały zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Na odcinku Białystok – Sokółka będą kursować pociągi" - poinformowało POLREGIO. Dodano także, że autobusy zastępujące pociągi, z powodu trudności z dojazdem nie będą obsługiwać przystanku kolejowego Balinka, a w miejscowościach: Gliniszcze, Racewo, Blizna, Szczepki i Płociczno k. Suwałk, autobusy zastępcze będą się zatrzymywały na przystankach PKS.

W autobusach zastępczych obowiązują bilety kolejowe. Nie można w nich przewozić wózków i rowerów.

Modernizacje na liniach kolejowych będą prowadzić PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok