Radio Białystok | Wiadomości | Warta wesprze dwa podlaskie szpitale

Warta wesprze dwa podlaskie szpitale

autor: Olga Gordiejew

16.04.2020, 19:18, akt. 19:29

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku i Szpital Wojewódzki w  Łomży otrzymają wsparcie finansowe od Grupy Warta. 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Świętująca 100-lecie firma ubezpieczeniowa przekaże ponad 30 szpitalom w Polsce w sumie 5 milionów złotych. Pieniądze mają pomóc w walce z COVID-19 - mówi Rzecznik prasowy Warty Dawid Korszeń.

 

Środki zostały rozdzielone proporcjonalnie do liczby chorych w poszczególnych województwach i liczby szpitali w danym regionie. W województwie podlaskim spółka wesprze dwa szpitale - w Łomży i Białymstoku. Liczymy, że przekazane pieniądze zostaną wykorzystane na najważniejsze potrzeby, chodzi głównie o zakup sprzętu medycznego oraz ochronnego dla personelu oraz pacjentów, np. maseczki, gumowe rękawiczki, ale też respiratory - mówi Dawid Korszeń.

 

Większość pieniędzy już trafiła albo trafi w najbliższych dniach na konta wybranych szpitali. Poprzez tę akcję Warta chce wesprzeć przede wszystkim tych, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie.


Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Ważnymi dla nas wartościami są solidarność i pomoc w potrzebie, dlatego chcemy skierować nasze działania bezpośrednio tam, gdzie są one teraz niezbędne. Wierzymy, że ten gest przyniesie im chwilę oddechu i pozwoli z większym spokojem pomagać chorym – dodaje Dawid Korszeń.


 Wśród 34 szpitali, do których trafią pieniądze, znalazły się m.in. wszystkie placówki jednoimienne oraz wybrane zakaźne w miastach wojewódzkich.

Oprócz 5 milionów dla szpitali, kolejne 5 milionów Grupa Warta przekaże organizacjom i instytucjom lokalnym w ramach akcji "Zostań w domu i pomagaj". Łącznie ubezpieczyciel przeznaczy na walkę z epidemią 10 mln zł, które pochodzą m.in. z funduszy zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Motowolontariusze pomogą tym, którzy nie mogą wyjść z domu

16.04.2020, 17:18

Zrobią zakupy, przywiozą leki czy maseczki, pomogą też w innych sytuacjach. Motocykliści z Białegostoku i okolic założyli grupę Moto-Wolontariat Białystok.


Podlaski NFZ: na walkę z COVID-19 wydano dotąd 6 mln zł

16.04.2020, 14:31

6 mln zł zapłacił dotąd podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia pięciu szpitalom w regionie za tzw. gotowość i za leczenie pacjentów z COVID-19. Oddział NFZ dostał na te cele do tej pory 11 mln zł z budżetu państwa - poinformowano w czwartek (16.04).


"Ubierz Medyka" - zbiórka Grupy Ratowniczej Nadzieja

16.04.2020, 08:29

"Ubierz Medyka" - pod takim hasłem prowadzi zbiórkę Grupa Ratownicza Nadzieja. Jej członkowie zbierają w ten sposób pieniądze na środki ochrony indywidualnej, takie jak kombinezony i maseczki.


Liczy się każde wsparcie - akcja #BiałostoczaniePomagają

5.04.2020, 13:34

Pod hasłem #BiałostoczaniePomagają miejscowi przedsiębiorcy wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Jagiellonii zbierają pieniądze na pomoc białostockim szpitalom.


Pomagamy szpitalom - akcja Polskiego Radia Białystok

5.04.2020, 06:00

Chcemy wspierać tych, od których zależy najwięcej: lekarzy, pielęgniarki, ratowników, wszystkie służby walczące z epidemią.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok