Radio Białystok | Wiadomości | W czasie pandemii koronawirusa bezpłatną pomoc psychologiczną oferuje wiele instytucji

W czasie pandemii koronawirusa bezpłatną pomoc psychologiczną oferuje wiele instytucji

autor: Iza Serafin

19.04.2020, 07:25, akt. 07:37

W tej trudnej sytuacja każdy może liczyć na wsparcie. W czasie pandemii koronawirusa bezpłatną pomoc psychologiczną oferuje wiele ośrodków, instytucji, ale też specjalistów, prowadzących prywatne praktyki.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Pomoc w Podlaskiem

Podlaski Urząd Wojewódzki we współpracy z samorządami sporządził wykaz takich jednostek, które oferują pomoc mieszkańcom naszego regionu.

To pięćdziesiąt miejsc we wszystkich powiatach i miastach na prawach powiatu - m.in. poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki pomocy rodzinie, interwencji kryzysowej, poradnie leczenia uzależnień czy zdrowia psychicznego. Wszędzie tam w podane dni i godziny można zadzwonić i uzyskać bezpłatne wsparcie. Szczegóły i numery telefonów są na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego

Bezpłatną pomoc oferują także psychologowie i psychoterapeuci, którzy np. przystąpili do ogólnopolskiej akcji - "Psychologowie dla społeczeństwa". Wszystko na temat tej inicjatywy także możemy znaleźć w Internecie.    


Działają też specjalnie infolinie

Działają też specjalnie infolinie - np. całodobowa Wojsk Obrony Terytorialnej, wspierająca osoby objęte kwarantanną czy będące w trakcie leczenia. Są telefony zaufania dla dzieci czy seniorów. Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię 10-minutowych podcastów dotyczących różnych trudnych sytuacji z którymi mamy do czynienia w czasie izolacji. Branżę medyczną wspiera Naczelna Izba Lekarska.

Eksperci zwracają uwagę, że przedłużająca się izolacja, życie w niepewności i strachu bardzo osłabia nasz system nerwowy i odpornościowy, dlatego nie możemy tego lekceważyć. Jeśli odczuwamy taką potrzebę - powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów.  

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W czasie pandemii załamał się rynek motoryzacyjny

18.04.2020, 18:29

W pierwszej dekadzie kwietnia br. zarejestrowano 9 667 samochodów z importu, to o 71,6 proc. mniej niż przed rokiem - podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Największy - 78 proc. spadek - odnotowały województwa: małopolskie i warmińsko-mazurskie.


Ekonomiści badają sposoby firm na przetrwanie w warunkach kryzysu

18.04.2020, 17:42

Skrócenie czasu pracy, zmniejszenie produkcji i zatrudnienia, ale też szukanie innych rynków zbytu i sposobów dystrybucji czy oferowanie nowych produktów - to niektóre działania dotkniętych kryzysem firm. Ekonomiści chcą dociec, co w warunkach pandemii zdecyduje o przetrwaniu przedsiębiorstw.


Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

18.04.2020, 17:31

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterech kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


Według prognoz jesienią nastąpi druga fala zachorowań na koronawirusa

18.04.2020, 13:03

Wszystkie prognozy mówią, że jesienią może pojawić się druga fala zachorowań na koronawirusa; co gorsza może się ona skumulować z epidemią grypy, która co roku w Polsce zbiera swoje śmiertelne żniwo - powiedział w sobotę (18.04) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


fot. Sylwia Krassowska
UWAGA!
28.03.2023, 19:33, akt. 29.03.2023, 07:37

Mroźna noc i poranek w Podlaskiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok