Radio Białystok | Wiadomości | Gdzie kupić maseczkę w Białymstoku?

Gdzie kupić maseczkę w Białymstoku?

19.04.2020, 14:09, akt. 14:39

Białostocki magistrat publikuje listę lokalnych firm i sklepów, w których można kupić maseczki ochronne, wymagane do zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Zainteresowane firmy powinni same zgłaszać się do urzędu; ich dane trafiają na listę, która ma być stale uzupełniana.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Na razie swój akces zgłosiło ponad dwadzieścia podmiotów; to m.in. dystrybutorzy urządzeń medycznych, ale też np. lakierów samochodowych i wyposażenia warsztatów, producenci tekstyliów i bielizny, market budowlany, studio mody, sklep internetowy z odzieżą i akcesoriami komunijnymi, sieć salonów ortopedycznych czy kwiaciarnia.

Lista publikowana jest i uzupełniana na oficjalnej stronie internetowej miasta www.bialystok.pl. Podmioty zainteresowane umieszczeniem ich danych na tej liście powinny przesłać swoje zgłoszenie do Urzędu Miasta w Białymstoku, z podaniem nazwy firmy, adresu, telefonu i strony internetowej.Kiedy musimy zakryć usta i nos?Samo miasto nie planuje na razie zakupu maseczek dla wszystkich mieszkańców; mają one jednak trafiać m.in. do domów pomocy społecznej, hospicjum i do bezdomnych. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski mówił niedawno, że w przypadku tak dużych miast (Białystok liczy ok. 300 tys. mieszkańców) zakup przez samorząd maseczek dla wszystkich jest niemożliwy.

Miasto kupiło dotąd ok. 25 tys. maseczek, które trafiły przede wszystkim do białostockich szpitali, policji i straży miejskiej, ale również do domów pomocy społecznej czy hospicjum. Zamówienie zostało zrealizowane przez jedną z miejscowych firm - producenta bielizny damskiej.Od 16 kwietnia obowiązek zakrywania twarzy - zobacz, kiedy i gdzieW związku z pandemią koronawirusa, od 16 kwietnia do odwołania w Polsce nałożony został obowiązek zakrywania ust i nosa, gdy przebywamy w miejscach publicznych, np. na ulicy, w sklepie czy publicznej komunikacji. Można nosić maski i maseczki, można też w tym celu wykorzystać np. szalik czy chustkę.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak reagują instytucje kulturalne na przedłużający się czas zamknięcia w pandemii?

19.04.2020, 09:34

Czas sprzyja zmianom, Dorota Sokołowska uważnie przygląda się temu, jak reagują instytucje kulturalne na przedłużający się czas zamknięcia w pandemii.


Władze Łap chcą przekazać maseczki kilkunastu tysiącom osób

19.04.2020, 07:38

Plan jest ambitny - samorząd zamierza każdemu mieszkańcowi zapewnić maseczkę. Urząd Miejski w Łapach chce uszyć i przekazać ochronne maski kilkunastu tysiącom osób. Zaczynają od tych najbardziej potrzebujących.


Politechnika Białostocka wsparła medyków przyłbicami i łącznikami do masek

18.04.2020, 09:15

Ponad 2 tys. przyłbic medycznych i 140 różnego typu łączników do masek by móc zamontować filtr - wyprodukowała w ramach swojej akcji Politechnika Białostocka. Wsparcie trafiło do szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, domów pomocy społecznej czy ośrodków pomocy rodzinie.


Podlaskie samorządy włączają się w dystrybucję maseczek

18.04.2020, 09:05

W ramach akcji społecznych, zamówień lub darowizn wiele podlaskich samorządów włączyło się organizacyjnie lub finansowo w dystrybucję maseczek dla mieszkańców. Niektóre skupiają się na najbardziej zagrożonych grupach, inne starają się dotrzeć do wszystkich, którzy powinni taką ochronę stosować.


Seniorki z Choroszczy pomagają w walce z koronawirusem - szyją maseczki

18.04.2020, 07:39

Chcą pomóc w walce z koronawirusem i szyją maseczki.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok