Radio Białystok | Wiadomości | Woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość

Woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość

autor: Wojciech Szubzda

29.04.2020, 13:32, akt. 14:13

Mimo pandemii koronawirusa Wodociągi Białostockie realizują swoje inwestycje. Dzięki temu woda w kranach mieszkańców Białegostoku i Wasilkowa ma mieć lepszą jakość.

Nowy, trzeci pulsator podnosi wydajność i skuteczność uzdatniania wody w SUW Pietrasze, fot. Wodociągi Białostockie
Nowy, trzeci pulsator podnosi wydajność i skuteczność uzdatniania wody w SUW Pietrasze, fot. Wodociągi Białostockie

Jedna z zakończonych inwestycji dotyczy stacji uzdatniania wody w Pietraszach - mówi prezes Wodociągów Białostockich Beata Wiśniewska.

Został oddany do użytku trzeci pulsator przez co znacznie zwiększy się wydajność i skuteczność koagulacji. To jest jeden z elementów procesu technologicznego uzdatniania wody. Przez to znacznie zwiększymy bezpieczeństwo dostaw dla kilkuset tysięcy mieszkańców aglomeracji białostockiej bardzo dobrej jakościowo wody

- tłumaczy Beata Wiśniewska.

Beata Wiśniewska dodaje, że rozpoczęły się również prace w oczyszczalni ścieków. Wykonawca przejął już plac budowy. Jak tłumaczą wodociągi prace będą polegać na uszczelnieniu urządzeń i zbiorników emitujących najbardziej uciążliwe zapachy, poprzez budowę specjalnych kopuł wraz z instalacją do oczyszczania zgromadzonego pod nimi powietrza oraz na montażu specjalistycznych instalacji, które ograniczają powstający fetor.

Przez to znacznie zostanie ograniczona uciążliwość zapachów dobiegających z oczyszczalni. Pomimo tego, że tam od 10 lat mamy działające biofiltry, kilkusetmetrowe kurtyny, to mieszkańcy jednak skarżą się na zapachy dobiegające z oczyszczalni, szczególnie w okresach, kiedy mamy wysoką wilgotność i wysoką temperaturę

- mówi prezes Wodociągów Białostockich.

Prace w białostockiej oczyszczalni ścieków potrwają do końca przyszłego roku. Ta inwestycja, jak i inne np. przebudowa kanalizacji na kilku białostockich ulicach (Brzechwy, Zwycięstwa, Saturna, Neptuna, Plutona i Składowej) prowadzona jest w ramach dużego unijnego projektu. Jego wartość to ok. 200 mln zł, z czego większość to dotacja z Unii.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji dokończy budowę kanału deszczowego i zbiornika retencyjnego?

17.04.2020, 09:16

Inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, gdy wykonawcy za jej sfinalizowanie zażądali 3 mln zł więcej niż oferowała miejska spółka.


W Filipowie skończą się problemy z wodą

6.02.2020, 12:57

Władze gminy wkrótce rozpoczną modernizację ponad 50-letniej hydroforni. Inwestycja kosztować będzie 1,1 mln złotych, ale dwie trzecie tej kwoty pokryje Urząd Marszałkowski.


W gminie Jeleniewo skończą się problemy z wodą

22.10.2019, 08:07

Wszystko za sprawą wartej 2,5 mln zł hydroforni we wsi Gulbieniszki. Oprócz niej za niemal milion złotych powstała również kanalizacja i wodociąg w innych okolicznych miejscowościach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok