Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy policjanci zachęcają do znakowania rowerów

Podlascy policjanci zachęcają do znakowania rowerów

autor: Iza Serafin

16.05.2020, 07:49, akt. 07:56

Policjanci zachęcają do znakowania rowerów. Numery fabryczne umieszczone na ramie roweru znacznie ułatwiają odzyskanie skradzionego jednośladu - mów rzecznik podlaskiej policji - nadkomisarz Tomasz Krupa.

Fotolia.com
Fotolia.com

- To jest jedyna jedyna cecha identyfikacyjna po jakiej my jesteśmy w stanie taki utracony rower wpisać do policyjnego systemu, tam, gdzie będzie on widniał jako pojazd utracony. i nawet kiedy ten rower zostanie skontrolowany przez policjantów, na drugim końcu Polski, to oni od razu się dowiedzą, gdzie ten rower został skradziony i do kogo powinien wrócić. Oczywiście taka osoba, która takim rowerem będzie się poruszała, zostanie zatrzymana - mówi nadkomisarz Tomasz Krupa.  

Rowery można znakować w komisariatach policja. Trzeba tylko mieć ze sobą dowód jego zakupu - czyli paragon lub fakturę. Po oznakowaniu nasz rower znajdzie się w policyjnej bazie.

- Policjant w czasie tego znakowania wypełni dokument, w którym umieści ten numer fabryczny wybijany na ramie. Jeden z tych dokumentów będzie przetrzymywany w jednostce policji, a to pozwoli już nam nie pamiętać o tym, jaki nasz rower ma numer i w razie kradzieży to policjanci będą właśnie dysponować tym numerem, który zostanie zarejestrowany w bazie rowerów utraconych - dodaje Tomasz Krupa.

Niezależnie od znakowania policjanci zachęcają, by odpowiednio zabezpieczać rowery zostawione na ulicach, w piwnicach, klatkach schodowych czy balkonach.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na razie nie będzie większej liczby stacji i rowerów miejskich w Białymstoku

15.05.2020, 10:14

W planach była większa liczba stacji i rowerów, ale na razie nie uda się z tego zrealizować. A chodzi o system rowerów miejskich w Białymstoku.


Krzysztof Banek przejedzie na rowerze przez 30 polskich miast - odwiedził znajomych z grupy Mistral Grodno S.A. Radio Białystok

13.05.2020, 11:22

W 30 dni odwiedzi na rowerze 30 polskich miast i przejedzie 3 tys. kilometrów. W ten sposób Krzysztof Banek z Katowic chce uczcić 30-lecie polskiej firmy Grodno.


nadkom. Tomasz Krupa

11.05.2020, 10:14

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacjiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok