Radio Białystok | Wiadomości | Kolarze amatorzy czekają na powrót Maratonów Kresowych

Kolarze amatorzy czekają na powrót Maratonów Kresowych

17.05.2020, 06:58, akt. 07:02

Na razie trenują tylko indywidualnie lub w małych grupach. Kolarze amatorzy z niecierpliwością czekają na powrót Maratonów Kresowych.

Maratony Kresowe w Michałowie, fot. Wojciech Szubzda
Maratony Kresowe w Michałowie, fot. Wojciech Szubzda


0:00
0:00
Kolarze amatorzy czekają na powrót Maratonów Kresowych - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Największy w północno-wschodniej Polsce cykl zawodów rowerowych w terenie

Maratony Kresowe to największy w północno-wschodniej Polsce cykl zawodów rowerowych w terenie. W poprzednich latach w każdych zawodach startowało nawet po kilkaset osób. Z powodu pandemii koronawirusa - zawody są odwołane i nie wiadomo, kiedy ponownie wystartują. Część rywalizacji przeniosła się do świata wirtualnych wyścigów.

Zawodnicy trenują, ale nie rywalizują

Z powodu obostrzeń w organizacji imprez sportowych - teraz kolarze m.in. z grupy Mistral Grodno S.A. Radio Białystok zamiast rywalizacji mają ciągłe treningi.

- Drużyna istnieje, trenujemy i przygotowujemy się normalnie. Nie możemy sobie pozwolić na spanie - mówi kapitan radiowej grupy Dariusz Zakrzewski.

- W każdej chwili, jeżeli sezon zostanie odmrożony, to jesteśmy gotowi i wystartujemy w wyścigach. Ciężko się trenuje, jeśli nie ma się motywacji i pewności, kiedy będzie pierwszy start, ale robimy przygotowanie ogólne. A takie specjalistyczne treningi będą w momencie, kiedy będziemy wiedzieli, kiedy jest nasz pierwszy start - mówi Dariusz Zakrzewski.

Wirtualne maratony

Organizator Maratonów Kresowych Mirosław Barej przypomina, że Maratony to największy tego typu cykl rowerowej rywalizacji w północno-wschodniej Polsce. Część wyścigów odbywa się również na Białorusi i Litwie. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak przerwę w zawodach.

Organizatorzy przygotowali jednak dla kolarzy dwie formy namiastki rywalizacji. Pierwsza to ściganie z wykorzystaniem trenażerów multimedialnych. We własnym domu można dołączyć do innych rowerowych pasjonatów i ścigać się na wybranych trasach. Organizatorzy przygotowali trasę w Supraślu, w przygotowaniu jest również Mielnik.

Druga forma rywalizacji polega na przejechaniu prawdziwej trasy ze specjalną aplikacją, która pozwala porównać czas z innymi kolarzami.

Na razie kolarze mogą indywidualnie pokonywać prawdziwą trasę w Supraślu. Jest ona dostępna nie tylko w formie śladu GPS, ale także tymczasowo oznakowana.Więcej informacji o tych wyścigach można znaleźć na stronie maratonykresowe.pl.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Piotr Krysiewicz, Dariusz Zakrzewski i Marcin Zawadzki

25.10.2019, 10:48

"Mieliśmy bardzo silny zespół, wyrównany drużynowo. Liczyliśmy na więcej w klasyfikacji indywidualnej, to nam nie wyszło. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego sezonu wnioski i w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej."


Maratony Kresowe zakończyły 11. sezon w Gołdapi

17.10.2019, 09:39

Ostatni etap jedenastego sezonu Maratonów Kresowych odbył się w uzdrowiskowej Gołdapi. W wyścigu wystartowało czterystu zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego.


Zawodnicy radiowej grupy podsumowują sezon w Maratonach Kresowych

12.10.2019, 16:47

W sobotę (12.10) ostatni start kolarzy-amatorów w cyklu Maratonów Kresowe. Na zakończenie kilkumiesięcznych zmagań zawodnicy wystartują w Gołdapi.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Renata Reda
REGION
29.02.2024, 20:33, akt. 1.03.2024, 07:55

Gmina Perlejewo ma nowy herb

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok