Radio Białystok | Wiadomości | Część sokółczan nieuczciwie wypełniła deklaracje śmieciowe

Część sokółczan nieuczciwie wypełniła deklaracje śmieciowe

autor: Marcin Gliński

19.05.2020, 07:09, akt. 09:37

Nie wszyscy mieszkańcy gminy Sokółka uczciwie wypełnili tzw. deklaracje odpadowe. Wynikło to podczas akcji rozdawania maseczek.

Tony Baggett - Fotolia.com
Tony Baggett - Fotolia.com


0:00
0:00
Nie wszyscy mieszkańcy gminy Sokółka uczciwie wypełnili tzw. deklaracje odpadowe - relacja Marcina Glińskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Kilka tygodni temu władze gminy ogłosiły, że każdy mieszkaniec otrzyma darmową maskę ochronną. Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiły się jednak głosy, że nie wszyscy domownicy w danym gospodarstwie otrzymują odpowiednią liczbę maseczek. Jak twierdzą władze Sokółki, ich ilość uzależniona jest od ilości domowników zgłoszonych w tzw. deklaracji odpadowej.


- Do wsi trafiły już pierwsze maseczki i usłyszałam pretensje. A pretensje są tego typu, jak to w danym gospodarstwie, gdzie liczy gospodarstwo np. 5 osób, dostał ktoś 2 maseczki. Widocznie ktoś jest nieuczciwy i nie zgłosił w deklaracji śmieciowej reszty mieszkańców. Zadeklarowanych i płacących jest około 18 tys. 200 osób, a nasza gmina liczy ponad 25 tys. mieszkańców. Więc gdzie te około 7 tys. mieszkańców? Była możliwość przyjazdu z zagranicy i ludzie do nas z powrotem wracają - mówi burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.


Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska dodaje, że wkrótce w gminie rozpoczną się kontrole.


Około 1 mln 200 tys. zł nie mamy co roku w budżecie. A to jest kwota olbrzymia. I teraz idziemy z taką akcją kontrolną, weryfikującą. Maseczki dostaną ci, którzy płacą za śmieci. Natomiast idziemy z akcją kontrolną podatkową, zgłoszeń urodzin, zameldowania. Tam, gdzie nie będzie płacone albo będzie błędna liczba osób, nie będziemy odbierać odpadów. Zapraszam do weryfikacji, do składania deklaracji tam, gdzie w ogóle nikt nie złożył - apeluje burmistrz.


Ci, którzy nie złożyli deklaracji odpadowej lub kogoś w niej pominęli, mogą ją uzupełnić do końca tego miesiąca. Władze gminy Sokółka będą też wzywać listownie do uzupełnienia dokumentów.

| red: sk, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Martwy pies w jednym z gospodarstw w gminie Sokółka - sprawą zajmuje się policja

12.05.2020, 11:29

Makabrycznego odkrycia dokonali sokólscy policjanci i pracownicy Fundacji Pomocy Zwierzętom Vita Canis. W jednym z gospodarstw na terenie gminy Sokółka znaleźli martwego psa.


Przy sokólskim zalewie stanie ławka Antoniego Tyzenhauza

5.05.2020, 10:51

Upamiętni historyczną postać i będzie kolejną atrakcją na turystycznej mapie miasta. W Sokółce powstanie ławka Antoniego Tyzenhauza - XVIII-wiecznego budowniczego miasta. Obiekt wykona firma ART. INTELLIGENT.


Władze Sokółki rozdadzą mieszkańcom maseczki

29.04.2020, 12:00

Chcą zadbać o zdrowie mieszkańców. Władze gminy Sokółka od jutra (30.04) będą rozdawać sokółczanom maseczki.Te produkowane są przez pracowników gminnych ośrodków - m.in. OSiR-u.


Władze Sokółki chcą pomóc lokalnym przedsiębiorcom - uruchomiły pakiet wsparcia

10.04.2020, 15:55

Chcą pomóc firmom, które są w trudnej sytuacji finansowej ze względu na pandemię koronawirusa. Władze Sokółki uruchomiły pakiet wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


11. Targi Książki w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
BIAŁYSTOK
20.04.2024, 07:41, akt. 21.04.2024, 00:38

Drugi dzień 11. Targów Książki w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok