Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - kino samochodowe, koncert kapeli DRAH, „Arka Noemi"

Kultura online - kino samochodowe, koncert kapeli DRAH, „Arka Noemi"

autor: Olga Gordiejew

22.05.2020, 07:44, akt. 07:53

Polecamy kino samochodowe w Sejnach z pokazem obrazów akcji Filmowe Podlasie Atakuje, internetowy koncert w mocnych brzmieniach w Suwałkach i kolejny spektakl dyplomowy białostockiego Studium Wokalno-Aktorskiego.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Zaczynamy od zaproszenia do kina samochodowego w Sejnach. Akcja Filmowe Podlasie Atakuje! proponuje zestaw niezależnych filmów, które opowiadają o tym co nas łączy i za czym tęsknimy. Wśród twórców są wywodzący się z naszego regionu poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Pokaz o 21:00 na parkingu przy Ośrodku Kultury w Sejnach. Pamiętajmy o zaleceniach sanitarnych:

– odległość aut na parkingu przy otwartych szybach 2 m, przy zamkniętych to zalecenie nie obowiązuje

– jeśli zabierzemy ze sobą znajomych lub bliską osobę - konieczne jest noszenie maseczek, w przypadku członków rodziny tego obowiązku nie ma.


Klub ŻAK i Gutek Film zapraszają do kina. Pedro Almodóvar to jeden z tych reżyserów, którego najlepsze filmy mają dla nas status dzieł kultowych. Wyróżniony na festiwalu w Cannes autobiograficzny "Ból i blask" z kapitalną kreacją Antonio Banderasa z pewnością już teraz należy do tej grupy. Film ma już opinię arcydzieła. Dziennikarze prześcigają się w porównaniach do wielkich filmów z przeszłości będących zakamuflowanymi autoportretami reżysera: „Tam, gdzie rosną poziomki” Bergmana, „Osiem i pół” Felliniego, „Zwierciadło” Tarkowskiego... Obiektem porównań jest też „Cinema Paradiso”.

Cały sens Bólu i blasku to zgoda na siebie, takiego, jakim się jest. Ten film jest zarazem aktem miłości do matki, symboliczną prośbą: zaakceptuj mnie całkiem. Ten film to również propozycja dla wszystkich, którzy tęsknią za kolorem.

Pokaz online: 22.05, godz. 19:00, bilety (dostęp do filmu) kosztują 12 zł, a ich sprzedaż zakończy się o 17:00 w dniu projekcji.


Wracamy do naszego regionu, by zaprosić na koncert suwalskiej kapeli DRAH. DRAH to wybuchowy koktajl z czeluści mordoru, trzy instrumenty, bose stopy i hard sound z hardcore'owo punk-rockowymi korzeniami. Koncert online dziś o 18:00 - szczegóły na profilu FB-kowym Suwalskiego Ośrodka Kultury.A jeśli ktoś chciałby poznać kolejny spektakl dyplomowy białostockiego Studium Wokalno-Aktorskiego, to online oglądać możemy widowisko pt. „Arka Noemi"! Reżyser: Robert Drobniuch. Spektakl będzie dostępny przez tydzień (do 26 maja 2020)


A jeśli ktoś szuka fascynujących przygód teatralnych w  świecie wirtualnym, to warto zobaczyć m.in. „Hamleta” w reżyserii Petera Brooka.


I na koniec coś dla miłośników twórczości Pietera Bruegla

„Inside Bruegel” – niezwykła ekspozycja online z okazji 450. rocznicy śmierci artysty. Specjalna strona internetowa, która zapewnia dostęp do wybranych obrazów Pietera Bruegla Starszego w bardzo wysokiej rozdzielczości, podczerwieni oraz promieniach rentgenowskich. Po kliknięciu w  wybrany obraz można go wielokrotnie powiększyć i przyjrzeć się każdemu, nawet najmniejszemu pociągnięciu pędzla artysty.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!
Białystok Biega, fot. Joanna Szubzda
20.09.2020, 06:59, akt. 07:06

Biegacze z całej Polski opanują Białystok
źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok