Radio Białystok | Wiadomości | Ścieżka pieszo-rowerowa z Siemiatycz do Czartajewa ma poprawić bezpieczeństwo podróżujących

Ścieżka pieszo-rowerowa z Siemiatycz do Czartajewa ma poprawić bezpieczeństwo podróżujących

autor: Renata Reda

30.05.2020, 07:42, akt. 07:56

To już pewne - powstanie ścieżka pieszo-rowerowa z Siemiatycz do Czartajewa. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę.

fotolia.com
fotolia.com

Inwestycja ma kosztować około 8 milionów złotych i będzie sfinansowana z budżetu państwa. Wicestarosta siemiatycki Marek Bobel zaznacza, że bez rządowego wsparcia, budowa trasy nie byłaby możliwa. Dodaje, że znacznie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców. Według policyjnych statystyk, w ciągu ostatnich trzech lat na tej drodze doszło do 46 wypadków i kolizji.

Ścieżka będzie biegła od ulicy Ciechanowieckiej w Siemiatyczach do Czartajewa (skrzyżowanie z ulicą Spacerową). Będzie mieć prawie 3 kilometry długości. Powstanie na niej cała niezbędna infrastruktura z oświetleniem.

Przetarg na inwestycję ma być rozstrzygnięty w połowie czerwca. Ścieżka ma być gotowa do 30 listopada 2021 roku. Będzie się łączyć z prawie 40-kilometrową ścieżką do Ciechanowca, która z kolei do użytku ma być oddana w czerwcu.

Wicestarosta siemiatycki Marek Bobel dodaje, że realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu podlaskiego posła Jarosława Zielińskiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Siemiatyczach powstanie nowa droga rowerowa

2.10.2019, 15:14

Ta inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

Mgły on-line w Polskim Radiu Białystok

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok