Radio Białystok | Wiadomości | Kultura - wracają spektakle w teatrze, można zwiedzać skansen

Kultura - wracają spektakle w teatrze, można zwiedzać skansen

autor: Olga Gordiejew

3.06.2020, 07:47, akt. 08:03

Można zwiedzać Podlaskie muzeum Kultury Ludowej i zaplanować wizytę w teatrze albo kinie samochodowym.

"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym, fot. Monika Kalicka
"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym, fot. Monika Kalicka

Zaczynamy od zaproszenia do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Od 3 czerwca możemy już nie tylko spacerować po skansenie, ale też zwiedzać z przewodnikiem wybrane wystawy: „Środki transportu wiejskiego”, „Sochy, sierpy, stępy czyli o niegdysiejszym gospodarstwie”, „Dolinami rzek”, „Zdobnictwo drewnianych domów na Białostocczyźnie”, „O pożytkach z gliny płynących”, „Leśna bimbrownia”, „Dawne leśnictwo na Podlasiu”, „Mechanizacja rolnictwa na podlaskiej wsi”, „Wiejska szkoła”, „Wnętrza dworskie” i Sztuka Ludowa Podlasia”.

W czasie trwania pandemii liczba osób zwiedzających jednocześnie jedną wystawę nie może przekroczyć pięciu, a we wnętrzach budynków każdy ze zwiedzających musi zasłaniać usta i nos maseczką. Skansen jest czynny codziennie od 10.00 do 18.00. Na jego terenie obowiązują następujące zasady:

Liczba osób przebywających jednocześnie na terenie skansenu nie może przekraczać 150.

Osoby zwiedzające są zobowiązane do dezynfekowania rąk przed wejściem na teren Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

Zwiedzający muszą utrzymywać między sobą minimum dwumetrowy dystans. Nie dotyczy to rodziców z dziećmi oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.


Po blisko trzymiesięcznej przerwie, zespół Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku powraca na scenę, aby spotkać się z widzami. 13 i 14 czerwca aktorzy zagrają „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza - można już kupować bilety na ten spektakl. 

Akcja sztuki angielskiego mistrza farsy - Ray’a Cooney’a dzieje się w szpitalu św. Andrzeja w Londynie. Paleta barwnych postaci, wartka akcja, zabawne dialogi - tego możemy się spodziewać odwiedzając teatr 13 i 14 czerwca o 18:00.

Instytucja wznawia działalność z zachowaniem środków ostrożności i w dbałości o bezpieczeństwo widzów. Przed otwarciem siedziby, wszystkie przestrzenie teatru zostaną zdezynfekowane. Widzowie będą zobowiązani do dezynfekcji rąk i zasłaniania twarzy. Widownia będzie mogła być wypełniona w połowie. Bilety w Kasie Teatru będzie można kupić od soboty, a na razie tylko online.


Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na pierwsze od ponad 2 miesięcy wydarzenia kulturalne poza siecią. Będą to plenerowe pokazy filmów. 6 czerwca (sobota) o 22:00 na Placu Brodowicza w Choroszczy zobaczymy "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3". Film ten to według producenta „tak jakby ciąg dalszy” kultowych komedii z lat 80. „Kogel-mogel” oraz „Galimatias, czyli kogel-mogel II”.

A za tydzień kolejna plenerowa projekcja filmu. Tym razem gratka dla wielbicieli kina dokumentalnego, historii i kultowej postaci Choroszczy - Jana Adamskiego. Autorką filmu jest Karolina Gołębiewska. Dokument powstał przy współpracy z Józefem Waczyńskim i Towarzystwem Przyjaciół Choroszczy wiosną 2020.

Początek seanasu w przyszłą środę 10.06 o 22:00 na Placu Brodowicza w Choroszczy. Po projekcji spotkanie z autorami.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po PodlasiuCmentarz leśny w Jeziorku, fot. Adam Dąbrowski
REGION
15.07.2020, 13:52, akt. 14:32

Mija 77 lat od zbrodni w Jeziorku


fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok