Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - spotkanie z Jakubem Sosnowskim, koncert charytatywny, literatura dla dzieci

Kultura online - spotkanie z Jakubem Sosnowskim, koncert charytatywny, literatura dla dzieci

autor: Olga Gordiejew

9.06.2020, 07:43, akt. 10:32

Książnica Podlaska organizuje spotkanie z autorem książki "Wuj Krasnolud i Brama Opowieści", Fundacja "Pomóż Im" zaprasza na koncert charytatywny a Opera na koncert pieśni polskich. Poza tym teatr w Łomży przygotowuje "Klasyczną literaturę dla dzieci w nowych dekoracjach".

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Spotkanie z autorem książki "Wuj Krasnolud i Brama Opowieści"

Zaczynamy od zaproszenia do Książnicy Podlaskiej online. W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki na Facebooku Książnicy we wtorek (9.06) o 17:00 spotkanie autorskie z Jakubem Sosnowskim, autorem książki "Wuj Krasnolud i Brama Opowieści".

Dziesięcioletnia dziewczynka Emka poznaje swojego wujka, który okazuje się krasnoludem. To początek wielu niespodziewanych zdarzeń, które sprawiają, że przeżywają niesamowite przygody. Książka uczy podstawowych wartości takich jak przyjaźń, uczynność, dobroć. Rozwija wyobraźnię, dając dziecku poczucie, że jego dziecinne podejście do życia jest równie ważne jak dorosłych.

  

To propozycja dla początkujących czytelników, choć tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. Autor zaprezentuje swoją książkę 'Wuj Krasnolud i Brama Opowieści" oraz odpowie na pytania uczestników spotkania.

Charytatywny koncert live

Kulturalne wydarzenie w sieci proponuje Fundacja "Pomóż Im". Po czytaniu "Pipi Pończoszanki" pora na kolejny charytatywny live z okazji tegorocznej 10. edycji Pola Nadziei 2020, tym razem muzyczny.

We wtorek (9.06) o 19:00 na Facebooku Fundacji wystąpią dwie utalentowane absolwentki Studium Wokalno - Aktorskiego w Białymstoku: Martyna Tober i Renata Tuszyńska. Towarzyszyć im będzie gitarzysta Bartosz Snarski.


  

Możemy posłuchać koncertu, ale też dołączyć do grona wirtualnych wolontariuszy i wpłacić cegiełkę na pomagam.pl/pn2020 lub na https://pomozim.org.pl/pola-nadziei-kampania-2020-wplata.

Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach

Korzystając wciąż jeszcze ze świata wirtualnego, chce o sobie przypomnieć Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który w ramach projektu Rekwizytornia Online proponuje "Klasyczną literaturę dla dzieci w nowych dekoracjach".

Za koncepcję reżyserską odpowiada dyrektor TLiA Jarosław Antoniuk, scenografię przygotował Przemysław Karwowski, a całości towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana Szczepańskiego.

Na stronie teatrlomza.pl możemy już posłuchać "Calineczki" i "Kominiarczyka w błękitnym sadzie baśni" na podstawie bajki Jiři Volkera. To historia małego Cygana Jesenika, który marzy o szczęściu i podąża tam, gdzie może je znaleźć. W kolejne poniedziałki (do 6.07) pojawiać się będą następne nagrania z cyklu Rekwizytorni Online.

Od gór i pól - koncert pieśni polskich

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza w najbliższą sobotę (13.06) o 19:00 na koncert Kwartetu Dworskiego z udziałem Małgorzaty Trojanowskiej - sopran i Joanny Motulewicz - mezzosopran. W programie usłyszymy pieśni polskich kompozytorów - Moniuszki, Chopina, Karłowicza - w opracowaniu na kwartet smyczkowy i głosy. Łączy je młodzieńcza pasja kompozytorska, nawiązanie do polskiej muzyki ludowej i rodzimej poezji.

Sobota, 13 czerwca, godz. 19: 00 / YouTube OiFP.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Galeria Sleńdzińskich otwarta we wszystkich siedzibach

7.06.2020, 11:35

Galeria Slendzińskich otwarta we wszystkich siedzibach


Teatry w końcu mogą zaprosić publiczność - obowiązuje reżim sanitarny

7.06.2020, 09:15

Puste garderoby, fotele widzów, sceny. Tak było przez prawie trzy miesiące. Teraz teatry w końcu mogą zaprosić publiczność, ale w nowym reżimie sanitarnym. Między innymi z maseczkami i limitem dostępnych miejsc na widowni.


Niektóre kina w Podlaskiem pozostają zamknięte - można jednak oglądać filmy w plenerze

6.06.2020, 13:17

Kto tęskni za filmem na dużym ekranie w Podlaskiem na razie może liczyć tylko na projekcje w plenerze. Mimo kolejnych odmrożeń w kulturze zgodnie z którymi np. kina mogą od soboty (06.06) wznowić działalność to np. wszystkie białostockie - pozostają zamknięte.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Fot. Iza Kosakowska
SPORT
2.08.2020, 20:05, akt. 3.08.2020, 06:31

Wiemy, kto wygrał w "Leśnym Biegu" gminy Krasnopol

Cerkiew pw. św. proroka Eliasza na Dojlidach, fot. Anna Petrovska
REGION
2.08.2020, 07:33, akt. 3.08.2020, 12:12

Cerkiew prawosławna wspomina św. proroka Eliasza
fot. Olga Gordiejew
KULTURA
1.08.2020, 15:05, akt. 2.08.2020, 09:58

3. Festiwal Teatralny "LasFest" w Solnikachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok