Radio Białystok | Wiadomości | Rockowania, koncert Dagadana i Przyjaciele, "Żywot Józefa" i "Carmen"

Rockowania, koncert Dagadana i Przyjaciele, "Żywot Józefa" i "Carmen"

autor: Olga Gordiejew

15.06.2020, 08:06, akt. 09:24

Polecamy zapis koncertu Dagadana i Przyjaciele, "Żywot Józefa" online oraz ostatnią część „Carmen” G. Bizeta. Zespoły muzyczne z regionu zapraszamy na "Rockowania".

Rockowania 2019, fot. Sylwia Krassowska
Rockowania 2019, fot. Sylwia Krassowska

Od kilku tygodni  w poniedziałkowe wieczory spotykamy się w Operze i Filharmonii  Podlaskiej online. 15 czerwca na kanale You Tube OiFP o 19:00 zobaczymy ostatnią część „Carmen” G. Bizeta - jednej z najpiękniejszych oper świata. Opowieść o miłości, namiętności i zdradzie.

Festiwal Wschód Kultury Inny Wymiar odbędzie się  w Białymstoku od 20 do 23 sierpnia. By umilić oczekiwanie, BOK proponuje muzyczne wspomnienie koncertu, jaki zespół DAGADANA i Przyjaciele zagrali podczas festiwalu w 2016 roku. 


Przed nami kolejna edycja największego przeglądu kapel rockowych w naszym regionie - Rockowania. Organizator - Podlaski Instytut Kultury do udziału zaprasza zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym. Przesłuchania powiatowe, we wrześniu w Siemiatyczach i Zambrowie, a koncert finałowy w październiku w białostockich Spodkach.

Główna nagroda to 5 000 złotych, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca dostaną odpowiednio 2 500 i 1 000 złotych. Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok - to koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu. Zgłoszenia do Rockowań potrwają do końca czerwca. Szczegóły na www.pikpodlaskie.pl.

 

I na koniec teatralne zaproszenie od Piotra Tomaszuka szefa supraskiego Teatru Wierszalin - on line możemy zobaczyć "Żywot Józefa". To historia biblijnego Józefa napisana przez Mikołaja Reja z Nagłowic. Renesansowy dramat został zaadaptowany na współczesną scenę przez Kazimierza Dejmka, a telewizyjną wersję wyreżyserował Piotr Tomaszuk. W nagraniu z 2005 zobaczymy gwiazdorską obsadę, w spektaklu występują  m.in.: 

Maciej Stuhr, Janusz Michałowski, Jan Peszek, Anna Dymna, Władysław Kowalski, Jacek Braciak, Cezary Kosiński, Michał Piela, Maja Ostaszewska, Stanisława Celińska, Jerzy Łapiński, Jarosław Gajewski, Andrzej Mastalerz, Mirosław Zbrojewicz, Wiktor Zborowski-oficjalny fanpage, Adam Woronowicz, Jarosław Gruda, Rafał Gąsowski, Grzegorz Małecki.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok