Radio Białystok | Wiadomości | Pracownik białostockiej firmy zasypany w silosie - wciąż trwa akcja ratunkowa

Pracownik białostockiej firmy zasypany w silosie - wciąż trwa akcja ratunkowa

autor: Olga Gordiejew

19.06.2020, 14:00, akt. 20.06.2020, 07:15

Od blisko 19 godzin ratownicy próbują dotrzeć do pracownika białostockiej firmy Cargill, który wpadł do zbiornika z otrębami.

Fotolia.com
Fotolia.com

Przysypany to 34-letni mężczyzna, który pracował w silosie – mówi brygadier Paweł Ostrowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

W normalnym procesie technologicznym otręby spadają w dół i zostają taśmociągiem zabierane. Ale te otręby, no niestety, w procesie składowania zbrylowały się i one zawisły. W związku z tym pracownik od góry próbował ruszyć tę zbitą masę tak, żeby ona opadła na dół. Niestety, te otręby przysypały pracownika. Nie ma do niego dostępu po linie, ponieważ nie widzimy żadnego odcinka liny

- mówi Paweł Ostrowski. 


Akcja poszukiwawczo-ratunkowa jest wyjątkowo trudna, bo strażacy nie mają dostępu do poszkodowanego. Nie wiemy też dokładnie, gdzie się znajduje, ani jak grubą warstwą otrębów został przysypany – mówi brygadier Paweł Ostrowski.

Nie mamy z nim kontaktu, nie wiem, jaki jest stan tej osoby. Wiemy  tylko, że na głębokości 12 metrów od góry tego elewatora jest poziom otręb i pod tymi otrębami też nie wiemy jak głęboko znajduje się  pracownik. Jest to betonowy zamknięty zbiornik o dużej wysokości, który  nie posiada żadnych rewizyjnych otworów na bokach. W związku z tym nasz  ratownik systematycznie podejmuje otręby, te otręby wyciągamy na  zewnątrz i próbujemy dokopać się, zwyczajnie, fizycznie do tej osoby

- mówi brygadier.


Do wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 12:00 w piątek (19.06). W akcji ratunkowej bierze udział kilkudziesięciu strażaków, między innymi specjaliści od prac na wysokościach. 


| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Uszkodzone dachy czy podtopienia - kilkadziesiąt razy interweniowali strażacy w związku z burzami

12.06.2020, 07:11

Wyjeżdżali głównie do powalonych drzew i konarów, ale wzywani byli też do uszkodzonych dachów. Podlascy strażacy minionej doby odnotowali prawie 80 interwencji związanych z burzami jakie wieczorem i nocą przechodziły nad regionem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok