Radio Białystok | Wiadomości | Do 8 lat więzienia grozi młodemu białostoczaninowi, który nielegalnie udostępniał w internecie filmy

Do 8 lat więzienia grozi młodemu białostoczaninowi, który nielegalnie udostępniał w internecie filmy

autor: Marta Nazarko

1.07.2020, 08:43, akt. 10:05

Młody białostoczanin, który przez 4 lata prowadził w internecie nielegalny portal z filmami i serialami - odpowie przed sądem. Prokuratura oskarżyła go o bezprawne udostępnianie plików video, a także pranie brudnych pieniędzy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak ustalili śledczy, 24-letni białostoczanin działał od września 2015 do października 2019 roku. Na swoim portalu udostępniał filmy i seriale bez niezbędnych pozwoleń. Zarejestrowanych tam było 300 tysięcy użytkowników, którzy płacili za dostęp do plików video.


Gdy policja po raz pierwszy informowała o sprawie była mowa o udostępnieniu ponad 10 tysięcy filmów i seriali. Wtedy też policja szacowała straty dystrybutorów filmowych na 3 mln zł. W trakcie śledztwa ta kwota zdecydowanie wzrosła - teraz utracone korzyści z dystrybuowania filmów i seriali szacowane są na 47 mln zł. Pokrzywdzonych jest około 30 podmiotów.


Prokuratura oskarżyła też 24-latka, że próbował ukrywać pieniądze pochodzące z przestępstwa kupując mieszkanie i bitcoiny. Jest to tzw. pranie brudnych pieniędzy, za co grozi do 8 lat więzienia.


Gdy sprawą zainteresowała się policja w mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze poza sprzętem komputerowym, znaleźli sporo gotówki - ponad 40 tys. zł, a na jego kontach zabezpieczyli prawie 180 tys. zł.


Jak informuje prokurator Maciej Płoński - oskarżony przyznał się do postawionych mu zarzutów. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Białymstoku.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok