Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w mieście: Akcja Lato w BOK, Białystok New Pop Festival

Kultura w mieście: Akcja Lato w BOK, Białystok New Pop Festival

autor: Olga Gordiejew

7.07.2020, 09:11, akt. 09:38

To propozycja dla tych, którzy przynajmniej część wakacji spędzają w mieście.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Akcja Lato w BOK

W Białymstoku trwa "Akcja Lato" organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury.

We wtorek (7.07) czeka na widzów Teatr Uszyty. Teatr Uszyty – powstał z niczego, a właściwie ze wszystkiego, co niezbędne: z miłości do teatru, lalek i pracy rzemieślniczej.

Artyści tworzą go przy użyciu igły, młotka, talentu, śrubek, nitek, energii, wiertarki, pomysłów, tkanin, piły, wyrzynarki, humoru. Dla małych i dużych. Pokażą spektakl "Ananas" o 11:30.

Przedstawienie nawiązuje do tradycji teatru jarmarcznego, gdzie opowieść przedstawiana była wprost z wozu, bądź budy jarmarcznej, a bohaterowie, czyli lalki, ukazywali się w małej przestrzeni okienka. Tu też podobnych sytuacji nie zabraknie, a wspomniany wóz stanie się niezwykłym wręcz wehikułem, który przeniesie widzów nie tylko w czasie, ale i przestrzeni geograficznej.

Dynamiczna fabuła, opowiadana wierszem, opatrzona muzyką stworzoną przy użyciu etnicznych instrumentów, z pewnością otworzy młodym widzom pole do wyobraźni. W spektaklu będzie można zobaczyć m.in. lalki zbudowane z papieru.

W środę (8.07) w "Akcji Lato" film: "Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń", pojutrze (9.07) "Gang zwierzaków" i w piątek (10.07) "Baranek Shaun. Farmageddon". Wszystkie seanse rozpoczynają się o 11:30.

Również białostocka KLANZA w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej w Białymstoku proponuje najmłodszym Aktywne Wakacje pt. "Książeczkowa karuzela". W programie działania twórcze inspirowane literaturą dziecięcą. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Każdy dzień to inna książeczka i działania dostosowane do wieku dzieci.

W tym tygodniu są propozycje dla dzieci w wieku 5-7 lat, w przyszłym dla tych nieco starszych od 8-10 lat. Zajęcia rozpoczynają się o 17:30.

Informacje szczegółowe oraz zapisy: klanza.bialystok.pl. Wstęp bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są prowadzone zgodnie z procedurami bezpieczeństwa.


Tydzień Kina Hiszpańskiego

Tego lata proponujemy filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od centrum stołecznego Madrytu, przez Kraj Basków, po Katalonię i Andaluzję. W Białostockim Kinie Forum trwa Tydzień Kina Hiszpańskiego.

To święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino. W programie są hity kasowe i kameralne filmy artystyczne.

We wtorek (7.07) o 18:15 zobaczymy "Niewinność". O 20:30 film "Po europejski".

W środę o 18:30 - "Mam to pod kontrolą", a w czwartek (9.07) o 18:30 "Życie zaczyna się po czterdziestce".


Białystok New Pop Festival

Przed nami Białystok New Pop Festival. Koncerty odbędą się na dziedzińcu Pałacu Branickich bez udziału publiczności - będą transmitowane online.

Już w sobotę (11.07) od 17:30 występować będą: Karolina Czarnecka, duet Karaś/Rogucki, Natalia Przybysz i Krzysztof Zalewski, a w niedzielę (12.07) Mgły, Dr Misio, Ania Rusowicz i Maria Peszek.

Festiwal New Pop będzie transmitowany na w Internecie. Oglądać możemy za darmo.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kultura - spotkanie autorskie i Kino Konesera

6.07.2020, 10:35

Spotkanie autorskie online oraz pokazy filmowe - to kulturalne propozycje na poniedziałkowe popołudnie Olgi Gordiejew.


Jarmark Dominikański w Choroszczy odbędzie się w innej formie

5.07.2020, 06:53

Jarmark Dominikański w Choroszczy w innej formie niż wcześniej, a Dzień Ogórka w Kruszewie na razie jest pod znakiem zapytania.


Wicepremier Gliński w Podlaskiem: kultura jest podstawą rozwoju [zdjęcia]

3.07.2020, 14:41

Kultura jest podstawą wszelkiego rozwoju - mówił w piątek (3.07) w Łomży wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński po zwiedzeniu kończącej się przebudowy w tym mieście dawnej hali targowej na Halę Kultury.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok