Radio Białystok | Wiadomości | Trener Bogdan Zając: chcę, by Jagiellonia miała swoją tożsamość [wideo]

Trener Bogdan Zając: chcę, by Jagiellonia miała swoją tożsamość [wideo]

6.08.2020, 19:39, akt. 19:46

Działo się to błyskawicznie, widać było, że obie strony są bardzo zdeterminowane - tak o podjęciu pracy w roli pierwszego trenera Jagiellonii Białystok mówi jej nowy szkoleniowiec Bogdan Zając. W miniony piątek zastąpił na tym stanowisku Bułgara Iwajło Petewa.

Trener Jagiellonii Bogdan Zając - fot. screen z konferencji prasowej
Trener Jagiellonii Bogdan Zając - fot. screen z konferencji prasowej

Zając przez wiele lat był asystentem Adama Nawałki, gdy ten był selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. W Białymstoku po raz pierwszy pracuje na własne konto na najwyższym poziomie rozgrywek krajowych. Podpisał roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

W czwartek (6.08) odbyła się pierwsza konferencja prasowa nowego trenera Jagiellonii; w formie online, ze zgrupowania białostoczan w Uniejowie. Pytania od dziennikarzy zebrał wcześniej dział prasowy klubu.Pytany o pracę w Białymstoku 47-letni szkoleniowiec przyznał, że wszystko działo się bardzo szybko. "W dwa-trzy dni doszło do rozmów, do spotkania, do podjęcia decyzji i podpisania kontraktu i już od razu wyjechaliśmy na zgrupowanie. Więc dynamika działań, zdecydowanie, pewność tego, jak klub chce funkcjonować, rozmowa z jego władzami doprowadziły do tego, że bardzo szybko dogadaliśmy się i przystąpiliśmy do działań" - powiedział Bogdan Zając.

W jego ocenie, w minionym sezonie oczekiwania co do wyników Jagiellonii były z pewnością wyższe (zajęła 8. miejsce). "Coś nie do końca zadziałało (...). Wiemy, że są jeszcze duże rezerwy w tym zespole i będziemy nad tym pracować" - stwierdził.

Zaznaczył, że nie chce składać deklaracji, iż już nigdy nie wróci do roli asystenta, np. Adama Nawałki. "Życie pisze różne scenariusze" - przyznał. Nie chciał odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądała gra Jagiellonii pod jego wodzą.

Wykonujemy pracę, którą ja narzucam. Będę oczekiwał od zawodników realizacji pewnych założeń" - mówił dodając, że chodzi o to, by zespół miał "swoją tożsamość" i widoczny, rozpoznawalny styl. "Chcemy to przenieść na boisko. Poczekajmy, dajmy czas zawodnikom" - dodał.

Pytany o cele na sezon zaznaczył, że na razie jest nim najbliższy mecz, czyli 1/32 finału Pucharu Polski, czyli mecz za tydzień na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. "Jedziemy tam bić się o zwycięstwo" - mówił. Podkreślał, by skupiać się na pracy, a nie planować wynik do osiągnięcia na koniec sezonu. "Z każdym dniem będziemy szli do przodu" - zapewniał.

Zwrócił uwagę, że okienko transferowe jest otwarte i pewnie dojdzie jeszcze do zmian kadrowych w zespole; pierwsze konkrety mają być ustalane po zakończeniu zgrupowania w Uniejowie, które potrwa do soboty.

W minioną środę białostoczanie rozegrali pierwszy mecz kontrolny, bez problemu pokonując drugoligowy Znicz Pruszków 6:1. Cztery gole zdobyli młodzieżowcy. Bogdan Zając przyznał, że na tle takiego przeciwnika mogli się oni pokazać.

"Wiemy, że drzemie w nich duży potencjał, ale to jest taka praca, że trzeba ją kontynuować, cały czas ulepszać tych chłopaków, dużo rozmawiać, prowadzić dużo analiz, żeby z każdym dniem stawali się lepsi. Oczekujemy, że będą bili się o miejsca w kadrze i na boisku" - powiedział.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Bartosz Kwiecień wypożyczony z Jagiellonii do Arki Gdynia

6.08.2020, 14:24

Bartosz Kwiecień tymczasowo opuszcza Jagiellonię Białystok i udaje się na wypożyczenie. Zawodnik "Dumy Podlasia" przez najbliższy sezon będzie reprezentował barwy pierwszoligowej Arki Gdynia.


Pierwszy test Bogdana Zająca. Jagiellonia pokonała Znicz Pruszków aż 6:1

6.08.2020, 14:16

Jagiellonia Białystok pokonała 6:1 drugoligowy Znicz Pruszków w rozegranym w środę (6.08) w Uniejowie meczu kontrolnym. To pierwszy sparing w trakcie letnich przygotowań ósmego zespołu minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy.


Napastnik z 1. ligi nowym zawodnikiem Jagiellonii

4.08.2020, 22:07

Dotychczasowy napastnik Stomilu Olsztyn Szymon Sobczak podpisał kontrakt z Jagiellonią, ósmym zespołem zakończonego sezonu piłkarskiej ekstraklasy - poinformował we wtorek (4.08) wieczorem białostocki klub. 27-letni zawodnik ma zwiększyć rywalizację w ataku białostoczan.


Wojciech Strzałkowski: chcemy grać Polakami i swoimi wychowankami [rozmowa]

2.08.2020, 19:05

- Grajmy młodzieżą, grajmy Polakami, grajmy swoimi wychowankami - mówi Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Wojciech Strzałkowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok