Radio Białystok | Wiadomości | Remis Jagiellonii na zakończenie obozu w Uniejowie

Remis Jagiellonii na zakończenie obozu w Uniejowie

8.08.2020, 19:37, akt. 19:50

W rozegranym w sobotę w Uniejowie meczu kontrolnym Jagiellonia bezbramkowo zremisowała z drugoligowym KKS Kalisz. Białostoczanie kończą tego dnia tygodniowy obóz przygotowawczy. W czwartek w 1/32 finału Pucharu Polski zmierzą się z Górnikiem Zabrze.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

To był drugi sparing ósmego w minionym sezonie zespołu piłkarskiej ekstraklasy podczas pobytu w Uniejowie. W pierwszym Jagiellonia pokonała innego drugoligowca - Znicz Pruszków 6:1.

W sobotę (8.08) przeciwnikiem miała być pierwotnie Wisła Płock, która po odnotowanym przypadku koronawirusa u jednego z piłkarzy ostatecznie nie wyjechała na zgrupowanie w Grodzisku Wlkp. i sparing Jagiellonii z tym zespołem trzeba było odwołać. Wybór padł na beniaminka drugiej ligi z Kalisza, a mecz zakończył się remisem 0:0.

Decyzją sztabu szkoleniowego białostoczan sobotni mecz nie był transmitowany w mediach klubowych (transmitowane było wcześniejsze spotkanie, ze Zniczem Pruszków), ograniczono się jedynie do relacji tekstowej. Niewykluczone, że spotkanie z KKS Kalisz Jagiellonia rozpoczęła w składzie zbliżonym do wyjściowego na mecz Pucharu Polski w Zabrzu, bo w pierwszej jedenastce znalazło się dwóch młodzieżowców - bramkarz Xavier Dziekoński i lewy obrońca Bartłomiej Wdowik, a taki jest wymóg rozgrywek PP.

Ostatecznie zagrało ponad 20 zawodników, m.in. nieformalny debiut zaliczył nowy napastnik zespołu Szymon Sobczak, pozyskany na początku tygodnia ze Stomilu Olsztyn, sztabowi szkoleniowemu pokazał się też jeden zawodnik testowany.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trener Bogdan Zając: chcę, by Jagiellonia miała swoją tożsamość [wideo]

6.08.2020, 19:39

Działo się to błyskawicznie, widać było, że obie strony są bardzo zdeterminowane - tak o podjęciu pracy w roli pierwszego trenera Jagiellonii Białystok mówi jej nowy szkoleniowiec Bogdan Zając. W miniony piątek zastąpił na tym stanowisku Bułgara Iwajło Petewa.


Pierwszy test Bogdana Zająca. Jagiellonia pokonała Znicz Pruszków aż 6:1

6.08.2020, 14:16

Jagiellonia Białystok pokonała 6:1 drugoligowy Znicz Pruszków w rozegranym w środę (6.08) w Uniejowie meczu kontrolnym. To pierwszy sparing w trakcie letnich przygotowań ósmego zespołu minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy.


Napastnik z 1. ligi nowym zawodnikiem Jagiellonii

4.08.2020, 22:07

Dotychczasowy napastnik Stomilu Olsztyn Szymon Sobczak podpisał kontrakt z Jagiellonią, ósmym zespołem zakończonego sezonu piłkarskiej ekstraklasy - poinformował we wtorek (4.08) wieczorem białostocki klub. 27-letni zawodnik ma zwiększyć rywalizację w ataku białostoczan.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!Wypadek na wjeździe do Białegostoku, fot. KMP Białystok
WYPADEK
28.09.2020, 08:02, akt. 08:23

Wypadek na wjeździe do Białegostoku

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok