Radio Białystok | Wiadomości | W Grajewie zebrał się sztab kryzysowy

W Grajewie zebrał się sztab kryzysowy

autor: Adam Dąbrowski

14.08.2020, 17:05, akt. 17:30

Trzeba zastosować zwiększone środki bezpieczeństwa i wprowadzić surowsze sankcje za ich nieprzestrzeganie – zadecydował obradujący w piątek (14.08) w Grajewie sztab kryzysowy.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W powiecie, który objęto wczoraj żółtą strefą, przybyło w ciągu doby 20 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem i tyle samo przebywających z tego powodu w szpitalu.

 

Pacjenci ZOL-u w Szczuczynie z koronawirusem

Te nowe potwierdzone przypadki to pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szczuczynie. To największe obecnie ognisko Covid w powiecie grajewskim. Zakażenie potwierdzono tam u dwudziestu pacjentów i sześciu osób personelu. Ze względu na stan pacjentów transport osiemnastu, u których nie potwierdzono zakażenia jest niemożliwy, ale zostali odizolowani od pozostałych i personel ZOL-u zapewnia im bezpieczeństwo – poinformował wicestarosta grajewski Tomasz Cebeliński. 

Władze powiatu przekazały już do tej placówki środki ochrony indywidualnej i przygotowały pismo do wojewody podlaskiego o dodatkową pomoc. 


Będziemy robić wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji, jakie miały miejsce wcześniej w podobnych placówkach w innych częściach Polski – deklaruje wicestarosta. 


Dlatego dobrze, że Dom Pomocy Społecznej mieści się w Grajewie, a wśród jego pensjonariuszy nie ma przypadków zakażenia.

Trzynaście potwierdzonych przypadków zakażenia jest wśród personelu medycznego Szpitala Ogólnego w Grajewie, ale to są osoby także spoza powiatu, a nawet z sąsiedniego województwa i większość przechodzi tę chorobę bezobjawowo. Poza zamkniętym oddziałem zakaźnym szpital funkcjonuje – jak na obecne warunki – normalnie.


Będą kontrole i kary finansowe 

Natomiast grajewska policja zobowiązała się do kontrolowania bezwzględnego obowiązku noszenia maseczek w sklepach. To już koniec upominania i zwracania uwagi, a nie stosujący się do tych zasad, muszą liczyć się z karami finansowymi – ustalono podczas posiedzenia sztabu kryzysowego, w którym poza wicestarostą i szefem powiatowego Sanepidu wzięli udział także komendanci powiatowych komend policji oraz straży pożarnej, burmistrz Grajewa i naczelna pielęgniarka epidemiologiczna ze Szpitala Ogólnego w tym mieście.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lekarze rodzinni: koronawirus nie zniknie, zadbajmy o bezpieczeństwo i odporność na jesień

14.08.2020, 16:54

Zaklinanie rzeczywistości nic nie da, koronawirus nie zniknie. Tylko od nas zależy, jak poradzimy sobie z tym śmiertelnie groźnym przeciwnikiem - przypominają lekarze rodzinni.


Pacjenci zakładu opiekuńczo-lecznicznego w Szczuczynie z koronawirusem

14.08.2020, 11:54

U pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szczuczynie potwierdzono koronawirusa - poinformowały w piątek (14.08) służby wojewody podlaskiego. Wcześniej koronawirusa w tym ZOL-u wykryto u jednego z pracowników, zakażonych jest też sześć osób z personelu - podał powiatowy stacja sanitarno-epidemiologiczna w Grajewie.


Lekarz z USK w Białymstoku zakażony koronawirusem

14.08.2020, 11:07

Zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z lekarzy z kliniki ginekologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Białymstoku.


Rekordowa liczba wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

14.08.2020, 10:31

W województwie podlaskim nowe zakażenia koronawirusem stwierdzono u 31 osób - to najwięcej od początku pandemii. Aż 20 przypadków dotyczy powiatu grajewskiego i Grajewa.


Powiat grajewski z dodatkowymi obostrzeniami - znalazł się w strefie żółtej

13.08.2020, 12:50

Po kolejnych wykrytych zakażeniach koronawirusem w powiecie grajewskim będą tam obowiązywały dodatkowe obostrzenia epidemiczne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

fot. Marcin Mazewski
REGION
20.09.2020, 07:18, akt. 13:15

24. Cross Trzeźwości w Suchowoli

źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok