Radio Białystok | Wiadomości | W Kuźnicy mówiono o przebiegu drogi S19 Kuźnica - Sokółka

W Kuźnicy mówiono o przebiegu drogi S19 Kuźnica - Sokółka

autor: Marcin Gliński

7.09.2020, 15:36, akt. 16:25

Dzięki tej inwestycji tiry ominą Kuźnicę, a ruch na trasie będzie bezpieczniejszy i szybszy. W poniedziałek (07.09) w Kuźnicy samorządowcy z powiatu sokólskiego, minister edukacji narodowej i dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówili o tym, jak ważna jest droga S19 Kuźnica - Sokółka.

Konferencja w Kuźnicy, fot. Marcin Gliński
Konferencja w Kuźnicy, fot. Marcin Gliński

W Kuźnicy mówiono o przebiegu drogi S19 Kuźnica - Sokółka - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kilka dni temu ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę fragmentu drogi S19 na odcinku Kuźnica - Sokółka. To fragment międzynarodowej trasy Via Carpatia. 

Drogowcy poinformowali, że przetarg dotyczy budowy odcinka drogi krajowej nr 19 od przejścia granicznego do węzła Kuźnica - będzie to 5,2 km drogi w standardzie ruchu głównego przyspieszonego (GP) oraz 10,5 km odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Kuźnica do węzła Sokółka Północ.

- W tej chwili już mamy pewność, że ta droga zostanie wybudowana. Przede wszystkim, z obwodnicą Kuźnicy. I mamy nadzieję, że w dalszej kolejności przez Czarną Białostocką do Białegostoku - mówił w Kuźnicy starosta sokólski Piotr Rećko.

- To ważna trasa dla mieszkańców gmin Kuźnica, Sokółka, Czarna Białostocka. To ważna trasa dla całej Polski. Trasa, dzięki której wschodnia część naszego kraju będzie mogła się rozwijać - mówił podczas konferencji w Kuźnicy minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. 

- Ogłosiliśmy drugiego września przetarg na odcinek Kuźnica-Sokółka wraz z obejściem północnym Kuźnicy. Jest to odcinek 5 kilometrów drogi GP na odcinku od granicy, w dalszym przebiegu jako droga ekspresowa. Obejście Kuźnicy wymagało zastosowania przebiegu trasy w łuku, który spełnia parametry tej drogi, która nosi miano klasy GP. Rozwiązania, które stosujemy tutaj na dojściu do przejścia granicznego powinny, i zapewne tak będzie, rozwiązać problemy, które stwarza bardzo często duże natężenie i grupowanie się pojazdów na dojazdach do przejścia granicznego - mówił dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Borzuchowski. 

Koncepcja budowy tej drogi została opracowana pierwotnie ponad 30 lat temu. Mieszkańcy gminy Kuźnica od ponad 20 lat z niecierpliwością oczekują na budowę tej drogi. Są straszne utrudnienia przy dojeździe do naszej miejscowości. Ta inwestycja umożliwi nam lepsza komunikację z Białymstokiem

- mówił wójt gminy Kuźnica Paweł Mikłasz.

Umowa na projekt i budowę odcinka Kuźnica-Sokółka ma być podpisana w  pierwszym kwartale 2021 r. GDDKiA liczy, że w trzecim kwartale 2022 r.  będzie wydane zezwolenie na realizację tej inwestycji, a budowa zakończy się w pierwszym kwartale 2025 r. Dodatkowo powstaną most nad rzeką Łosośna i wiadukt kolejowy.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ogłoszono przetarg na projekt i budowę odcinka Kuźnica-Sokółka trasy S19

2.09.2020, 16:43

Przetarg na projekt i budowę 15,5 km odcinka Kuźnica-Sokółka trasy S19 w Podlaskiem ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. W środę (2.09) ogłoszenie o przetargu wysłano do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - podała GDDKiA.


Kolejne przetargi na budowę S19 - to tzw. obejście Bielska Podlaskiego

31.07.2020, 11:12

Inwestycje te mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo kierowców i wyprowadzić ruch tirów m.in. z Bielska Podlaskiego. Są przetargi na kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 w województwie podlaskim.


9 ofert w przetargu na kolejny odcinek S19: Białystok Południe - Ploski

20.07.2020, 15:31

9 ofert wpłynęło w przetargu na projekt i budowę kolejnego podlaskiego odcinka trasy S19 Via Carpatia od węzła Białystok Południe do Plosek nad rzeką Narew - podała w poniedziałek (20.07) w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
27.10.2020, 18:13, akt. 28.10.2020, 07:24

Śmiertelny wypadek między Kolnem a Piszem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok