Radio Białystok | Wiadomości | Powiat białostocki wciąż będzie mógł ubiegać się o dotacje z funduszy norweskich - uważa starosta Jan Perkowski

Powiat białostocki wciąż będzie mógł ubiegać się o dotacje z funduszy norweskich - uważa starosta Jan Perkowski

autor: Adam Janczewski

22.09.2020, 15:11, akt. 15:29

Wątpliwości pojawiły się po tym, gdy norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że samorządy, które przyjęły uchwały "anty-LGBT", nie dostaną pieniędzy.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Zdaniem Jana Perkowskiego nie dotyczy to powiatu białostockiego. Jak tłumaczy samorządowiec, powiat w ubiegłym roku sprzeciwił się w uchwale jedynie karcie LGBT, czyli promocji ideologii i edukacji seksualnej, a nie samemu środowisku.Radni powiatu białostockiego przyjęli stanowisko przeciw promocji środowisk LGBT i ideologii genderPowiat białostocki jest tolerancyjny. Każdy mieszkaniec jest ważny, tak jak i gość przybywający do powiatu. Nikogo nie dyskryminujemy, nie jest to naszym celem. Jako rada powiatu przyjęliśmy jedynie uchwałę, która mówi o karcie LGBT+, z której zapisami się nie zgadzamy. Nie są tam uwzględnione prawa wszystkich grup społecznych, czy wyznań. My nie mamy żadnej strefy wolnej - mieszkają u nas i lesbijki i geje. Są te wszystkie środowiska i nie słyszałem o żadnych przypadkach dyskryminacji w powiecie białostockim - przekonuje starosta.


Powiat białostocki w ciągu ostatnich 10 lat tylko raz korzystał z funduszy norweskich. Dostał niewiele ponad 50 tys. złotych dotacji na projekt turystyczny. Jan Perkowski podkreśla, że jego samorząd wybiera inne źródła finansowania.

"Mamy środki unijne czy z budżetu państwa - fundusz inwestycji lokalnych, czy fundusz dróg samorządowych, z których czerpiemy duże korzyści" - wylicza starosta.

Norweskie ministerstwo zaznaczyło, że odebranie dotacji nie będzie dotyczyć gmin, które są powiatach lub województwach z takimi uchwałami, ale same nie deklarowały się jako wolne od LGBT.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grupa "Milcząca Większość" zgłosiła do prokuratury uszkodzenia billboardów w Białymstoku

27.08.2020, 10:12

4 zawiadomienia do prokuratury i 2 zgłoszenia na policję - to reakcja grupy Milcząca Większość na uszkodzenia billboardów w Białymstoku dotyczących środowisk LGBT+.


Prezydent Białegostoku zawiadamia prokuraturę ws. nawoływania do nienawiści

21.08.2020, 15:30

„Dewiacje nie przejdą”, „Białystok przeciw zgorszeniom” czy „Wiara leczy frustrację” – to niektóre hasła, jakie można przeczytać na kilkunastu billboardach w Białymstoku.


Demonstracja środowisk LGBT w Białymstoku [wideo, zdjęcia]

10.08.2020, 22:05

Protestowali przeciwko przemocy i dyskryminacji środowisk LGBT. Ponad sto osób demonstrowało w centrum Białegostoku m.in. w obronie transseksualnej Margot – osoby, która trafiła na 2 miesiące do aresztu za zniszczenie samochodu organizacji pro-life, który był obklejony homofobicznymi hasłami.


Rok od Marszu Równości w Białymstoku - o wydarzeniu przypominają jego zwolennicy i przeciwnicy

18.07.2020, 17:19

Jedni przygotowali akcję billboardową w kolorach tęczy i pokaz filmu o białostockim Marszu Równości, drudzy - happening.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedorukźródło: stock.adobe.com
UWAGA!
23.10.2020, 08:01, akt. 10:57

Uwaga! Mikrofon czeka!źródło: ZUS
REGION
23.10.2020, 16:52, akt. 17:02

ZUS wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok