Radio Białystok | Wiadomości | Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]

Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]

26.09.2020, 23:14, akt. 27.09.2020, 00:47

Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 (0:1) z Zagłębiem Lubin w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie strzelił Lorenco Simić. Żółto-czerwoni nie wykorzystali szansy na wskoczenie na pozycję wicelidera ekstraklasy.

Bogdan Zając po meczu Jagiellonia - Zagłębie Lubin (0:1)
Bogdan Zając po meczu Jagiellonia - Zagłębie Lubin (0:1)

Bogdan Zając: przyjmuję krytykę

Trener Jagiellonii Białystok przyznał po meczu, że żółto-czerwoni rozegrali bardzo słabą pierwszą połowę spotkania. W drugiej części Jagiellonia zagrała - według trenera - lepiej. Nie wystarczyło to jednak, by powstrzymać lubinian i wywalczyć chociaż remis.


- Graliśmy z naprawdę mocnym rywalem, widać było, że dobrze operuje piłką. Wiedzieliśmy o tym, że ten przeciwnik tak potrafi grać i wiedzieliśmy, jak mamy grać. Niestety w pierwszej połowie, która była bardzo słaba w naszym wykonaniu, to nie funkcjonowało. Druga połowa była na naszym dobrym poziomie, jestem można powiedzieć z niej zadowolony, brakowało bramki, bo sytuacji stworzyliśmy sporo. Krytykę przyjmuję, bo wiem, że nie był to nasz dobry mecz, ale to nie jest tak, że myśmy dzisiaj wszystko źle robili. Dużo pracy przed nami, wiemy jakie mamy mankamenty i na tym się skupiamy - podsumował trener Jagiellonii Białystok.


Martin Sevela: pokazaliśmy charakter i determinację

Szkoleniowiec gości był zadowolony po zwycięstwie nad Jagiellonią. Przyznał, że szczególnie dobra w wykonaniu "Miedziowych" była pierwsza połowa.


- Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrą piłkę. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo mocna, dobry był ruch na boisku, przejęcie piłki, była w tym jakość, zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. W drugiej połowie Jagiellonia grała lepiej w piłkę, miała dużo odbiorów, ale my graliśmy bardzo dobrze w obronie. Chłopcy pokazali charakter, była w tym determinacja, widać było właściwe nastawienie całej drużyny od początku meczu, aż do końcowego gwizdka sędziego. [...] Droga do Białegostoku była długa, ale powrót po zwycięstwie będzie szczęśliwy dla nas. Następne spotkanie gramy z Górnikiem Zabrze, zwycięstwo na wyjeździe da pewność u siebie zarówno poszczególnym zawodnikom, jak i zespołowi jako całości - powiedział trener Zagłębia Lubin Martin Sevela.


Najbliższy mecz Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (3.10) o 17:30. Transmisja tego meczu na naszej antenie.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia przegrywa z Zagłębiem Lubin w piłkarskiej ekstraklasie [zdjęcia]

26.09.2020, 21:59

Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 (0:1) z Zagłębiem Lubin w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Jedynego gola jeszcze w pierwszej połowie strzelił Lorenco Simić. Żółto-czerwoni nie wykorzystali szansy na wskoczenie na pozycję wicelidera ekstraklasy.


Ekstraklasa wyróżniła dwóch piłkarzy Jagiellonii w "jedenastce" kolejki

22.09.2020, 14:36

Dwóch piłkarzy Jagiellonii Białystok zostało wyróżnionych w najlepszej "jedenastce" PKO Ekstraklasy, po poniedziałkowym (21.09) zwycięstwie nad Piastem Gliwice.


Jagiellonia po pięknej bramce Imaza pokonała Piasta Gliwice [skrót meczu]

21.09.2020, 17:36

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok mierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Żółto-czerwoni do przerwy remisowali z gliwiczanami 0:0. W drugiej części spotkania to piłkarze Jagi objęli prowadzenie. Bramkę - po strzale z dystansu - zdobył Jesus Imaz. Gol ten ostatecznie dał zwycięstwo żółto-czerwonym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok