Radio Białystok | Wiadomości | Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Białymstoku - placówka wstrzymała przyjęcia

Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Białymstoku - placówka wstrzymała przyjęcia

28.09.2020, 11:02, akt. 29.09.2020, 12:35

Szpital Miejski w Białymstoku w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem u pacjentów i personelu od poniedziałku (28.09) wstrzymał przyjęcia - poinformował szpital. W sumie w placówce koronawirusa wykryto dotąd u siedmiu pacjentów i siedmiu pracowników.

Samodzielny Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Samodzielny Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

14 przypadków zakażenia koronawirusem

"Podjęliśmy taką decyzję i wystąpiliśmy do NFZ w uzgodnieniu z koordynatorem wojewódzkim ratownictwa, że zamykamy szpital" - powiedział p.o. dyrektora Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku Mirosław Wasiucionek.

Koronawirusa u pierwszego pacjenta i pracownika szpitala potwierdzono w miniony piątek (25.09), kolejne pozytywne wyniki na obecność koronawirusa u kilkunastu osób przyszły w niedzielę (27.09): u kolejnych pięciu pacjentów, u sześciu pielęgniarek w szpitalu miejskim i księdza kapelana. Stąd - jak mówił - decyzja o wstrzymaniu przyjęć. Dodał, że trzeba się liczyć, iż w kolejnych dniach mogą dojść nowe przypadki.

Pytany, jak długo może potrwać wstrzymanie przyjęć, powiedział, że w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone powtórne testy na koronawirusa, jeśli będą negatywne, wtedy będą podejmowane decyzje.

Obecnie w szpitalu przebywa pięciu pacjentów z koronawirusem, jeden zakażony został przewieziony do innego szpitala, jedna osoba zakażona zmarła, ale nie ma informacji - jak podkreślił Wasiucionek - czy to koronawirus był przyczyną śmierci. Dodał, że osoby z personelu z COVID-19 przebywają w izolacji domowej. Wasiucionek spodziewa się, że kolejne osoby mogą być izolowane, bo - jak dodał - ustalane są osoby z kontaktu z zakażonym personelem.

O sytuacji związanej z koronawirusem, w tym o sytuacji w szpitalu miejskim, mówił w poniedziałek na sesji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Koronawirus w białostockich liceach 

Poinformował także, że koronawirusa potwierdzono u uczennicy pierwszej klasy IV LO w Białymstoku i jej mamy oraz u trzech nauczycieli z XI LO. "Prowadzili w ubiegłym tygodniu zajęcia pozalekcyjne jako instruktorzy chóru miejskiego. Jest sporo tych przypadków" - mówił prezydent. Dodał, że także część uczennic, które śpiewają w chórze, jest również zakażonych koronawirusem. "Część nawet ma objawy takie dosyć poważne" - mówił radnym Tadeusz Truskolaski.

Służby wojewody podlaskiego poinformowały w poniedziałek (28.09) o 59 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w regionie. W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1940 przypadki COVID-19, 1305 osób wyzdrowiało, 43 osoby zmarły. Największe ognisko koronawirusa w regionie jest obecnie w szpitalu w Choroszczy.


| red: bsd, lma, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

28.09.2020, 10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (28.09), że w ciągu doby potwierdzono 1306 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 59 w Podlaskiem. Zmarło 15 osób, które były zakażone patogenem.


Przewodniczący Rady Miasta Białystok jest na kwarantannie

28.09.2020, 08:29

Przewodniczący Rady Miasta Białystok Łukasz Prokorym trafił na kwarantannę. 


Szpital w Choroszczy wstrzymuje przyjęcia na kilku oddziałach

25.09.2020, 17:43

Z powodu koronawirusa wstrzymano przyjęcia pacjentów na kilku oddziałach szpitala psychiatrycznego w Choroszczy – podał szpital. Dotyczy to m.in. oddziału neurologicznego, psychogeriatrycznego i psychosomatycznego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedorukźródło: stock.adobe.com
UWAGA!
23.10.2020, 08:01, akt. 10:57

Uwaga! Mikrofon czeka!źródło: ZUS
REGION
23.10.2020, 16:52, akt. 17:02

ZUS wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok