Radio Białystok | Wiadomości | Przedsiębiorcy mają jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów zwalniających z opłacania składek

Przedsiębiorcy mają jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów zwalniających z opłacania składek

autor: Marcelina Markowska

28.10.2020, 13:56, akt. 14:24

Osoby, które chcą skorzystać ze zwolnienia muszą przekazać dokumenty do ZUS-u najpóźniej do końca października - mówi rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego Katarzyna Krupicka.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

- Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień, powinni pamiętać aby przekazać do ZUS dokumenty rozliczeniowe za te miesiące najpóźniej do końca października. Spóźnienie uniemożliwi skorzystanie ze zwolnienia. Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji obsługi targów konferencji a także wystaw - mówi Katarzyna Krupicka.

Katarzyna Krupicka podkreśla, że aby otrzymać takie zwolnienie trzeba spełnić kilka warunków.

Warunkiem otrzymania zwolnienia jest między innymi prowadzenie działalności przed 30 czerwca 2020 roku i spadek przychodów z działalności o co najmniej 75% w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Porównujemy pierwszy miesiąc z wniosku o zwolnienie z analogicznym miesiącem w 2019 roku. Zwolnienie będzie przysługiwało niezależnie od tego czy zostały opłacone składki za miesiące wskazane we wniosku

- dodaje Katarzyna Krupicka.

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą też złożyć wniosek o świadczenie postojowe czy dodatkowe świadczenie postojowe. Więcej informacji jest na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier przedstawił plan wsparcia przedsiębiorców objętych obostrzeniami

27.10.2020, 09:51

Będziemy chcieli, by wszystkie przedsiębiorstwa dotknięte obostrzeniami w związku z pandemią, zostały również objęte programem wsparcia - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.


Prezydent podpisał ustawę ws. zwrotów za nieodbyte przez COVID-19 wycieczki

22.09.2020, 18:49

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek (22.09) tzw. drugą tarczę antykryzysową dla turystyki - poinformowano na stronie prezydenta RP. Ustawa reguluje m.in. kwestię zwrotów pieniędzy za opłacone i nieodbyte z powodu koronawirusa wycieczki.


ZUS: są szykowane zmiany, więcej firm skorzysta ze zwolnienia ze składek

4.08.2020, 16:16

Wyszliśmy z inicjatywą i przygotowaliśmy propozycję zmian przepisów tarczy antykryzysowej. Jeśli wejdą one w życie w takim kształcie, jaki zaproponowaliśmy, więcej osób skorzysta ze zwolnienia z opłacania składek – przekazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


"Auta na Bruku" w Białymstoku, fot. Michał Romańczuk
BIAŁYSTOK
14.06.2024, 14:59, akt. 15:01

"Auta na Bruku" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok