Radio Białystok | Wiadomości | Seniorzy, samotni i osoby z niepełnosprawnościami z gminy Supraśl mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy

Seniorzy, samotni i osoby z niepełnosprawnościami z gminy Supraśl mogą liczyć na wsparcie wolontariuszy

autor: Wojciech Szubzda

1.11.2020, 07:08, akt. 07:16

Na wsparcie mogą liczyć seniorzy, samotni i osoby z niepełnosprawnościami z gminy Supraśl. Chodzi np. o pomoc w zakupach czy opłaceniu rachunków. Samorząd podobnie jak wiosną - na początku pandemii - nawiązał współpracę z Grupą Ratowniczą Nadzieja - mówi burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Grupa Ratownicza Nadzieja poprzez wcześniejsze zgłoszenia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Supraślu będzie pomagała w kupowaniu żywności, lekarstw czy pośredniczyła w opłacaniu rachunków. Wszystko po to, żeby wirus oszczędził naszych najbardziej zagrożonych, czyli kochanych seniorów

- wyjaśnia Radosław Dobrowolski.

Radosław Dobrowolski dodaje, że osoby zainteresowane takim wsparciem muszą wcześniej zgłosić się telefonicznie do urzędników. 

Osoby które od poniedziałku do piątku zadzwonią między 7:30 a 15:30 pod numer tel. 85 7132764 lub 85 7132771 uzyskają pomoc. Wolontariusze GR Nadzieja odwiedzać będą seniorów w poniedziałki, środy i piątki od 12:00 do 20:00.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń, inne samorządy w regionie również oferują podobną pomoc zainteresowanym. Tak jest np. w Białymstoku, gdzie MOPR zachęca, by seniorzy nie wychodzili z domów i korzystali z pomocy ich wolontariuszy.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


MOPR w Białymstoku zachęca seniorów, by korzystali z pomocy wolontariuszy

31.10.2020, 07:57

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku zachęca seniorów, by w czasie pandemii nie wychodzili z domów i korzystali z pomocy ich wolontariuszy. Chodzi m.in. o robienie zakupów czy załatwianie codziennych spraw.


Jeśli nie muszą wychodzić, dla własnego bezpieczeństwa seniorzy powinni zostać w domach

27.10.2020, 12:07

W zrobieniu zakupów, odebraniu leków z apteki, czy załatwieniu drobnych spraw urzędowych pomogą wolontariusze. W Suwałkach, oprócz harcerzy i wolontariuszy z Centrum Aktywności Społecznej "Pryzmat", w akcję pomocową osobom starszym włączyły się kolejne organizacje pozarządowe.


Kilkudziesięciu wolontariuszy chce pomagać białostockim seniorom

26.10.2020, 14:58

Kilkadziesiąt osób zgłosiło się już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Białymstoku, by w czasie epidemii koronawirusa pomagać seniorom - poinformowała Eliza Bilewicz-Roszkowska z biura prasowego prezydenta miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok