Radio Białystok | Wiadomości | Spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia. 50-latce z Moniek grozi do 2 lat więzienia

Spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia. 50-latce z Moniek grozi do 2 lat więzienia

autor: Grzegorz Pilat

13.11.2020, 15:30, akt. 16:09

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała mieszkanka Moniek, która spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić - to nauczycielka i była wicedyrektor jednej ze szkół średnich w Mońkach.

O kolizji poinformował policjantów właściciel uszkodzonego auta.


Monieccy policjanci pojechali na interwencję w związku z kolizją na jednej z ulic w Mońkach. Zastali tam zgłaszającego, który powiedział, że widział cały przebieg zdarzenia. Dodał, że stał na balkonie, kiedy kierująca mazdą uszkodziła jego zaparkowany samochód i odjechała w kierunku centrum miasta. Po kilku minutach 50-latka wróciła na miejsce zdarzenia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami twierdziła, że po powrocie ze sklepu miała porozmawiać z sąsiadem o kolizji. Mundurowi, podczas dalszych ustaleń, wyczuli od kierującej woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie - mówi mł. asp. Izabela Malinowska z monieckiej policji.


Starosta Moniecki Błażej Buńkowski mówi, że dotychczas taka informacja do niego nie dotarła, ale przepisy dokładnie określają, co grozi nauczycielce.


Nie mam wiedzy, aby takie zdarzenie miało miejsce. Dowiaduję się o tym z przekazu medialnego. Na pewno policja będzie dochodzić kto i jak zawinił w tej konkretnej sytuacji. Natomiast jeśli potwierdzi się, że kolizję spowodowała nauczycielka będąca pod wpływem alkoholu i zostanie skazana prawomocnym wyrokiem sądu, automatycznie stosunek pracy jest wygaszany. Natomiast podkreślam, to na razie tylko doniesienia medialne i nie możemy wyciągać pochopnych wniosków. Dajmy śledczym i sądowi dojść do tego, jak faktycznie było - podkreśla starosta Błażej Buńkowski.


Jak ustaliliśmy, policjanci zatrzymali prawo jazdy 50-latki. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd. Grozi jej do 2 lat więzienia.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policja poszukuje kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszego w Ciechanowcu

11.11.2020, 17:33

Kierowcy, który w środę po południu (11.11) w Ciechanowcu potrącił śmiertelnie pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia - szuka podlaska policja.


Ugrzązł w błocie kradzionym samochodem. Teraz mężczyźnie grozi 5 lat więzienia

6.11.2020, 14:01

5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Bargłów Kościelny, który próbował ukraść samochód osobowy. Jego ucieczka autem zakończyła się po pięciu metrach, bo 59-latek ugrzązł samochodem w błocie. Okazało się, że był pijany.


39-latek miał 4 promile alkoholu w organizmie i prowadził auto - grozi mu do 2 lat więzienia

4.11.2020, 14:00

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymał inny, prowadzący pojazd w okolicach Bielska Podlaskiego.


Pijany kierowca potrącił 14-latkę i uciekł; policja zatrzymała go pół godziny później

25.09.2020, 19:44

W piątek wieczorem nietrzeźwy kierowca potrącił 14-letnią dziewczynkę w miejscowości Giełczyn. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale został już zatrzymany - informuje podlaska policja. Dziewczynka trafiła do szpitala.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok