Radio Białystok | Wiadomości | Wolontariusze z ekipy MotoMikołaje będą kwestować w białostockich sklepach jednej z sieci

Wolontariusze z ekipy MotoMikołaje będą kwestować w białostockich sklepach jednej z sieci

autor: Olga Gordiejew

27.11.2020, 08:09, akt. 09:45

Dzięki tej akcji do dzieci z kilku Domów Dziecka m.in w Białymstoku czy Krasnem trafią prezenty świąteczne.

MotoMikołaje 2019, fot. Sylwia Krassowska
MotoMikołaje 2019, fot. Sylwia Krassowska

Wolontariusze z ekipy MotoMikołaje pojawią się dziś i jutro (27, 28.11) w białostockich sklepach Lidl. Wyposażeni w specjalne puszki i identyfikatory kwestować będą z myślą o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia - mówi jeden z organizatorów akcji Moto Mikołaje Białystok 2020 Mariusz Dobrowolski:


Priorytetem są prezenty dla dzieciaków. Chcemy przygotować 140 paczek z fajnymi, smacznymi rzeczami. W pierwszej kolejności słodycze, jakieś zabawki, gry. Jeżeli zbiórka pozwoli na realizację pewnych rzeczy w placówkach, to następnym krokiem będzie zakup różnego rodzaju urządzeń, czy wykonanie usług w domu dziecka - informuje Mariusz Dobrowolski.


Przedświąteczna zbiórka MotoMikołajów to już kilkuletnia tradycja. Podczas ubiegłorocznej akcji udało się zebrać prawie 140 tysięcy złotych.


Za te pieniądze m.in kupiliśmy meble, remontowaliśmy poszczególne pomieszczenia w domach dziecka, różnego rodzaju sprzęty. Oczywiście dzieci otrzymały też prezenty. Bardzo dobry wynik tamtej zbiórki przed takim trudnym rokiem jak ten bardzo pomógł. Na naszym fanpage'u są filmy z wywiadami z dyrektorami wszystkich placówek, które wspieramy. Motocykliści mają miękkie serca, chcą się dzielić swoją pasją, pomocą, chcą robić coś dla innych - podkreśla Mariusz Dobrowolski.


Pieniądze do puszek MotoMikołajowych wolontariuszy możemy wrzucać dziś i jutro w białostockich sklepach sieci Lidl. Efekty ich działalności charytatywnej znajdziemy na ich fanpage'u na Facebooku. | red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dziękujemy! W akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" zebraliśmy ponad 18 tys. zł

27.11.2020, 07:55

18,4 tys. zł zebraliśmy w ramach akcji Polskiego Radia Białystok i Wspólnoty Polskiej. Te pieniądze przeznaczymy na prezenty dla dzieci, które uczą się języka polskiego w Grodnie, ale też w wielu mniejszych miasteczkach.


Akcja "Oddaj rower" już nie tylko w Białymstoku

12.11.2020, 07:25

Kolejny raz nieużywane sprzęty mogą sprawić radość potrzebującym dzieciom. Po raz 4 w Białymstoku rozpoczęła się akcja "Oddaj rower".


Listopadowa akcja białostockiej fundacji "Pomóż Im", by pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom

11.11.2020, 10:13

Pod hasłem "Pozwól sercu działać" przez cały listopad białostocka Fundacja "Pomóż Im" prowadząca hospicjum dla dziećmi, będzie organizowała w sieci różne akcje, by zebrać środki na rehabilitację swoich podopiecznych. Odbędą się m.in. aukcje internetowe i licytacje obrazów.


Ponad 100 motocyklistów wzięło udział w finale charytatywnej akcji MotoMikołaje [zdjęcia]

7.12.2019, 13:39

Najpierw były kwesty i licytacje w białostockich sklepach, a w sobotę (7.12) wielka parada przystrojonych motocykli ulicami miasta i wręczenie świątecznych paczek podopiecznym domów dziecka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok