Radio Białystok | Wiadomości | Dwie jednostki OSP z gminy Czarna Białostocka otrzymają sprzęt dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego

Dwie jednostki OSP z gminy Czarna Białostocka otrzymają sprzęt dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego

autor: Marcin Gliński

3.12.2020, 10:46, akt. 11:06

Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców gminy Czarna Białostocka i komfort pracy strażaków. Dwie gminne jednostki OSP otrzymają nowe umundurowanie i sprzęt - m.in. podpory stabilizujące czy urządzenie wysokociśnieniowe.

Fotolia.com
Fotolia.com

Na te projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 rok oddano największą ilość głosów - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski:


- Pierwsze miejsca z dużą ilością głosów zajęły dwa wnioski strażackie. Pierwszy z OSP Czarna Białostocka, drugi z OSP Czarna Wieś Kościelna. Są to wnioski na zakup sprzętu, umundurowania, czyli takich potrzeb, które oni sami wskazali. Cieszymy się, że było duże zainteresowanie głosowaniem - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.


Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski dodaje, że w przyszłym roku zrealizowany może być jeszcze jeden projekt, ale wszystko zależy od wydatków gminy na sprzęt dla OSP:


- Mamy oczywiście limit 300 tys. zł. Te dwa wnioski już przekraczają 200 tys. zł. Kolejny wniosek jest też na 100 tys. zł, wobec tego musimy poczekać do rozstrzygnięć i zakupów. Rynek nam pokaże, jaka jest wartość poszczególnych wniosków i zamówień - dodaje burmistrz.


Jeśli koszt sprzętu dla OSP będzie taki, jak określono w projekcie do budżetu, władze gminy zrealizują jeszcze jedną inwestycję - remont sali fitness przy ul. Torowej w Czarnej Białostockiej.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W gminie Czarna Białostocka powstał rekreacyjny plac - wybudowano też siłownię pod chmurką

16.11.2020, 09:16

Z tych obiektów mogą korzystać dzieci i dorośli. W gminie Czarna Białostocka powstał rekreacyjny plac i siłownia pod chmurką.


Do 17 listopada mieszkańcy gminy Czarna Białostocka mogą głosować na projekty do budżetu obywatelskiego

8.11.2020, 10:04

Mieszkańcy gminy Czarna Białostocka mogą głosować na projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Wybrać można trzy z siedmiu inicjatyw na liście. Ich łączna wartość to ponad 600 tysięcy złotych, czyli dwa razy więcej niż pula przewidziana na ten cel.


Zmienia się otoczenie zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej

1.11.2020, 07:18

Będą tam nowe pomosty, ścieżki turystyczne i miejsca na ogniska - zmienia się otoczenie zalewu Czapielówka w Czarnej Białostockiej.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok