Radio Białystok | Wiadomości | Burmistrz Grajewa: Warianty augustowski i łomżyński przebiegu planowanej trasy S16 są nie do przyjęcia

Burmistrz Grajewa: Warianty augustowski i łomżyński przebiegu planowanej trasy S16 są nie do przyjęcia

autor: Paweł Wądołowski

9.12.2020, 11:20, akt. 11:49

Warianty augustowski i łomżyński przebiegu planowanej trasy S16 są nie do przyjęcia dla mieszkańców Grajewa - przekonuje burmistrz miasta Dariusz Latarowski.

Przez Biebrzański Park Narodowy ma przebiegać droga S16 Knyszyn-Ełk - Fot. Adam Janczewski
Przez Biebrzański Park Narodowy ma przebiegać droga S16 Knyszyn-Ełk - Fot. Adam Janczewski

W związku z protestami przyrodników, którzy nie chcą się zgodzić na poprowadzenie trasy przez teren Biebrzańskiego Parku Narodowego, pojawiła się propozycja, żeby jej część pokrywała się z budowaną Via Balticą. Jak mówi Dariusz Latarowski, zablokuje to rozwój Grajewa, przez brak dobrej komunikacji m.in. z Białymstokiem.

- Najgorszy wariant dla Grajewa to wariant czwarty i ewentualnie piąty. On całkowicie wyklucza tereny powiatu grajewskiego, tereny północno-wschodniej Polski, łącznie z możliwością dojazdu na Pomorze. Natomiast wariant tak zwany augustowski także nie rozwiązuje problemów. W dalszym ciągu mamy konflikt w Biebrzańskim Parkiem Narodowym, z ekologami i w dalszym ciągu połączenie Białegostoku z Pomorzem przez Grajewo jest niemożliwe - mówi Dariusz Latarowski.

Dlatego władze miasta uważają, że najlepszy jest tzw. wariant pierwszy planowanego przebiegu trasy - z Grajewa, przez Osowiec, do Knyszyna. Takie poprowadzenie drogi umożliwiłoby m.in. rozwój firm, które mają swoją siedzibę w mieście.

Konsultacje na temat przebiegu trasy S16 w naszym województwie już się zakończyły. Ich wyniki poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

| red: mag, bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


GDDKiA: w przyszłym tygodniu wstępne podsumowanie konsultacji ws. S16 Ełk-Knyszyn

5.12.2020, 14:57

W przyszłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ma wstępnie podsumować zakończone w piątek (04.12) konsultacje ws. planowanego przebiegu drogi S16 na odcinku Ełk-Knyszyn - poinformował rzecznik białostockiej GDDKiA Rafał Malinowski.


S16 przez Biebrzański Park Narodowy

19.11.2020, 12:27

Droga S16 na odcinku od Grajewa do Knyszyna budzi sporo kontrowersji.


Radni powiatu monieckiego: droga S16 szansą na rozwój regionu

18.11.2020, 14:50

Ta droga to szansa na rozwój regionu. Takie stanowisko jednogłośnie przyjęli radni powiatu monieckiego podczas nadzwyczajnej sesji w sprawie drogi ekspresowej S16.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok