Radio Białystok | Wiadomości | Katarzyna Ancipiuk została nowym komendantem OHP w Podlaskiem

Katarzyna Ancipiuk została nowym komendantem OHP w Podlaskiem

autor: Marcin Mazewski

17.01.2021, 14:53, akt. 16:21

Rozszerzenie współpracy z pracodawcami i promocja OHP - to główne zadania, jakie stawia przed sobą nowa komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Podlaskiem. Od nowego roku jest nią białostocka radna Katarzyna Ancipiuk.  

Katarzyna Ancipiuk, fot. Edyta Wołosik
Katarzyna Ancipiuk, fot. Edyta Wołosik

Wśród priorytetów swojej pracy wylicza też usprawnienie kształcenia, by podopieczni OHP bez problemów mogli znaleźć zatrudnienie. 


Na pewno współpraca z przedsiębiorcami w dużej mierze - jakich nam teraz potrzeba zawodów, jakich kursów i szkoleń. Na pewno też będzie duża współpraca ze szkołami, samorządowcami, urzędami pracy. Będę też chciała aktywizować młodzież poprzez sport. To są moje główne założenia, aby bardziej wypromować markę Ochotniczych Hufców Pracy i bardziej pomagać młodzieży wykluczonej społecznie - dodaje nowy wojewódzki komendant OHP.


W pełnieniu nowej funkcji ma jej pomóc doświadczenie w pracy z młodzieżą - m.in. jako socjolog, wykładowca akademicki i społecznik. Choć jak mówi, jest to duże wyzwanie, zwłaszcza w czasach pandemii.


Jest to duże wyzwanie, ale wyzwanie, które można bardzo ciekawie zrealizować. Ważne jest, aby w każdym człowieku widzieć dobro i umieć pomóc, ale najpierw trzeba dotrzeć do tej osoby. My mamy takich pośredników zawodowych, doradców, psychologów więc otwiera nam to szeroki wachlarz możliwości, jak rozmawiać z tą młodzieżą, jak pomóc od początku kształcenia do zdobycia pracy - podkreśla.


Katarzyna Ancipiuk zastąpiła na stanowisku wojewódzkiego komendanta OHP Adama Romatowskiego. Komendanturę przejęła 4 stycznia. Nominację otrzymała od komendanta głównego OHP Grzegorza Waltera w obecności wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwony Michałek. Pod ten resort podlegają Ochotnicze Hufce Pracy.  

OHP są instytucją rynku pracy wyspecjalizowaną w działaniach na rzecz młodzieży, w szczególności zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz bezrobotnych do 25 roku życia.| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W ramach akcji "Podziel się dobrem" bezdomni otrzymali zimową odzież

12.12.2020, 16:59

Swetry, buty, szaliki i czapki trafiły w sobotę (12.12) do Stowarzyszenia "Ku Dobrej Nadziei" w Białymstoku. Służyć będą osobom bezdomnym, którym ta placówka pomaga.


W białostockim parku powstanie Aleja Ambientowa

23.11.2020, 12:51

Nazwa ta ma kojarzyć się z przyrodą i wyciszeniem, dlatego nieprzypadkowo Aleja Ambientowa ma być w parku. Nazwę promująca ten rodzaj muzyki elektronicznej nosić będzie fragment biegnący przez Park Konstytucji 3 Maja, Las Zwierzyniecki i Rezerwat.


W Białymstoku otwarto nową siedzibę Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy

19.09.2019, 14:21

To jedyny taki budynek OHP w kraju i największa inwestycja tej instytucji od 30 lat.


Jubileuszowy mural na budynku Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie

11.06.2018, 12:01

Połączyli swoje 60-lecie ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tych okazji na ścianie Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie powstał mural.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekę

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok