Radio Białystok | Wiadomości | Trwa śledztwo po wypadku na przejeździe kolejowym w Koszarówce

Trwa śledztwo po wypadku na przejeździe kolejowym w Koszarówce

8.02.2021, 15:31, akt. 9.02.2021, 08:28

Prokuratura Rejonowa w Grajewie wszczęła w poniedziałek (08.02) śledztwo związane z wypadkiem na przejeździe kolejowym w Koszarówce, gdzie kilka dni temu kierowca cysterny na mleko wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg PKP Intercity. W wypadku ranny został maszynista.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Do wypadku doszło w środę (03.02) wczesnym popołudniem. Według dotychczasowych informacji podawanych przez spółkę PKP PLK, na przejeździe działała sygnalizacja świetlna, a samochód wjechał na tory mimo czerwonych świateł oznaczających zakaz wjazdu.

Oprócz wykolejenia lokomotywy, uszkodzone zostały trzy słupy sieci trakcyjnej i tory; przerwa w ruchu pociągów trwała półtorej doby. Naprawiana była sieć trakcyjna i uszkodzone tory. Pracowały tam dwa pociągi sieciowe, dwa pociągi ratownictwa technicznego i specjalny dźwig kolejowy, który podniósł i postawił na torach uszkodzoną lokomotywę.


Pociągiem PKP Intercity relacji Gdynia Główna – Białystok podróżowało ok. 40 osób. W wypadku ranny został maszynista; jak podawała policja - zarówno on, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi.

Od zdarzenia policja zabezpiecza dowody, prowadząc czynności w niezbędnym zakresie. W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Grajewie wydała formalne postanowienie o wszczęciu śledztwa. Jak powiedział jej szef Bogusław Dereszewski, dotyczy ono nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do trzech lat więzienia.

"Śledztwo jest we wstępnej fazie, w całości zostanie powierzone do prowadzenia - pod nadzorem prokuratury - Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie. Trwa zabezpieczanie śladów, ustalanie osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia" - dodał prokurator.


źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po wypadku pod Grajewem pociągi jeżdżą już trasą Białystok-Ełk

5.02.2021, 08:26

Odblokowana jest linia kolejowa Białystok-Ełk. Pasażerowie nie muszą już korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.


Zderzenie pociągu z cysterną w Koszarówce - sprawą zajęła się grajewska prokuratura

4.02.2021, 15:13

Grajewska prokuratura zajęła się sprawą środowego (03.02) zderzenia pociągu osobowego z cysterną przewożącą mleko.


Pociąg pasażerski zderzył się z cysterną pod Grajewem [zdjęcia, wideo]

3.02.2021, 14:43

Zderzenie na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym w Koszarówce koło Grajewa. Samochód ciężarowy przewożący mleko wjechał pod pociąg PKP InterCity relacji Gdynia - Białystok.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok