Radio Białystok | Wiadomości | Do Augustowa i gminy Suwałki trafi ponad 2,5 mln zł na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych

Do Augustowa i gminy Suwałki trafi ponad 2,5 mln zł na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych

autor: Ryszard Minko

16.02.2021, 16:34, akt. 16:48

Mieszkańcy województwa podlaskiego będą mogli skorzystać z unijnego dofinansowania do zakupu instalacji solarnych i fotowoltaicznych.

źródło fot.: Mateusz Duchnowski / UMWP
źródło fot.: Mateusz Duchnowski / UMWP

Niedawno Zarząd Województwa Podlaskiego informował o rozstrzygnięciu konkursu, w którym przekazano 57 milionów złotych dla kilkudziesięciu samorządów na wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii. 

We wtorek (16.02) podpisano pierwsze umowy z władzami Augustowa i gminy Suwałki. Blisko 120 rodzin będzie mogło zainstalować odpowiednie urządzenia z ponad 60 procentową dotacją. To element proekologicznych działań miasta – mówi burmistrz Augustowa Mirosław Korolczuk.

Dla nas szczególnie zależy na tym, żeby nasze warunki, jakość powietrza była jak najlepsza. W związku z tym to jest uzupełnienie projektu organizowanego przez miasto, gdzie pokrywamy koszty wymiany nieekologicznych źródeł ciepła na ekologiczne

- mówi Mirosław Korolczuk.

W Augustowie z programu skorzysta 47 rodzin, a w gminie Suwałki 71 – mówi wójt gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz.

Jest to czwarty projekt, gdzie instalacje trafią na prywatne dachy naszych mieszkańców. Mam nadzieję, że tych instalacji, w ramach oszczędności, zainstalujemy troszeczkę więcej, bo zapotrzebowanie mieszkańców na instalacje fotowoltaiczne jest bardzo duże

- mówi Zbigniew Mackiewicz.

W sumie do Augustowa i Gminy Suwałki trafi ponad 2,5 miliona złotych, które otrzyma prawie 120 rodzin na zakup i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych. Na podobne dofinansowania mogą liczyć mieszkańcy z 47 gmin, których projekty przeszły procedurę konkursową. Łącznie ma być zainstalowanych 627 kolektorów słonecznych i blisko 2,8 tys. instalacji fotowoltaicznych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


OZE to przyszłość - 07.02.2021

7.02.2021, 00:24

Gmina Puńsk pozyskała prawie 1,3 mln zł wsparcia na odnawialne źródła energii. Te środki trafią do mieszkańców, którzy planują montaż paneli fotowoltaicznych czy inne inwestycje, które pomogą wyeliminować stare systemy grzewcze mówi wójt Witold Liszkowski.


Mieszkańcy Łomży wymienią stare piece dzięki unijnemu dofinansowaniu

3.02.2021, 19:49

Ponad 70 tradycyjnych pieców będą mogli wymienić na ekologiczne mieszkańcy Łomży dzięki dofinansowaniu na fotowoltaikę.


57 mln zł z UE trafi do podlaskich gmin - to dofinansowanie na zakup i montaż kolektorów słonecznych

28.01.2021, 13:54

57 mln zł z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 dostanie 47 samorządów na wsparcie inwestycji w odnawialne źródła energii u mieszkańców. W czwartek (28.01) konkurs w tej sprawie rozstrzygnął zarząd województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok