Radio Białystok | Wiadomości | W ciągu dwóch lat w Sokółce powstaną nowe bloki komunalne - obiecują władze miejscowości

W ciągu dwóch lat w Sokółce powstaną nowe bloki komunalne - obiecują władze miejscowości

autor: Marcin Gliński

21.02.2021, 12:04, akt. 12:39

W Sokółce powstanie około 50 nowych mieszkań komunalnych. Tak deklarują władze miasteczka i rozważają współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości.

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda

W ramach umowy, w gminie miałaby powstać spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, dzięki której powstałyby nowe bloki komunalne. Ogólnopolski program mieszkaniowy zakłada, że każda gmina może pozyskać na inwestycję 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Zamierzamy wybudować mieszkania, ale rozważamy różne sposoby pozyskania dofinansowania - mówi burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Krajowy Zasób Nieruchomości wyszedł z taką propozycją, żeby założyć spółkę pod ich patronatem, żeby można było mieszkania budować. Przystąpimy albo z nimi do tego programu, albo też będziemy starali się sami pozyskiwać pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego, tam są też dobre warunki 

- mówi burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

W 2019 r. władze Sokółki oddały do użytku 47 mieszkań przy ul. Majowej, których budowa była dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego. Władze miasteczka deklarują, że nowe mieszkania komunalne miałyby powstać w ciągu dwóch kolejnych lat.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W sokólskim skateparku będą nowe urządzenia do jazdy na deskorolce

6.01.2021, 13:28

Z tej inwestycji szczególnie zadowolona będzie młodzież. Skatepark przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sokółce zyska nowe urządzenia do jazdy na deskorolce.


W Sokółce powstanie nowa siedziba Biblioteki Publicznej

2.01.2021, 08:49

Ma to być nowoczesny budynek, w którym będą miejsca do czytania i organizowania konferencji. W tym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Sokółce.


W Sokółce otwarto ośrodek dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi

15.12.2020, 17:03

Skorzystają na tym dzieci z zaburzeniami psychicznymi i problemami emocjonalnymi. W Sokółce we wtorek (15.12) oficjalnie otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. To filia szpitala psychiatrycznego w Suwałkach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok