Radio Białystok | Wiadomości | 10-kilometrowa ścieżka rowerowa powstanie w gminie Tykocin

10-kilometrowa ścieżka rowerowa powstanie w gminie Tykocin

autor: Grzegorz Pilat

28.02.2021, 13:19, akt. 13:28

To będzie kolejna atrakcja turystyczna, która poprawi też bezpieczeństwo mieszkańców i zwiedzających. W gminie Tykocin powstanie ścieżka rowerowa od miasteczka, przez Kiermusy, miejscowość Nieciece do wsi Łopuchowo.

Fotolia.com
Fotolia.com

Blisko 10-kilometrowa droga dla rowerów będzie prowadzić wzdłuż trasy powiatowej. Burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński mówi, że inwestycja powstaje m.in. ze względów bezpieczeństwa.

W weekendy, gdzie w Tykocinie jest bardzo dużo osób odwiedzających sam Tykocin, ale też Kiermusy była bardzo duża rzesza podróżujących między dwoma miejscowościami. W związku z tym stwierdziliśmy, że dla bezpieczeństwa i mieszkańców i turystów ważną rolę będzie pełniła właśnie ta ścieżka rowerowa. Odciąży nieco drogę powiatową, którą jeździ weekendami bardzo dużo samochodów 

- wyjaśnia Mariusz Dudziński.

Burmistrz Tykocina chce, by projekt finansowany był z Funduszu Dróg Samorządowych. Wtedy, jak mówi Mariusz Dudziński, udałoby się wyremontować też drogę powiatową. To nie jedyny projekt rowerowy, który wkrótce może powstać w gminie Tykocin.

Jesteśmy w trakcie rozmów ze stowarzyszeniem gmina Górnej Narwi. Rozmawiamy też z Urzędem Marszałkowskim. Pomysł jest taki, żeby w przyszłości powstała ścieżka rowerowa wzdłuż całej Narwi - od Tykocina aż do połączenia ze szlakiem Green Velo, czyli w kierunku gminy Zawady. Ale to jest na razie na etapie projektów i rozmów

 - podkreśla Mariusz Dudziński.

Burmistrz Tykocina szacuje, że blisko 10-kilometrowa ścieżka rowerowa z miasteczka do wsi Łopuchowo może powstać najpóźniej za dwa lata.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaskie zabytki z ministerialnym wsparciem na renowację

25.02.2021, 19:41

Kościół w Tykocinie, cmentarz tatarski w Kruszynianach czy Pokamedulski Klasztor w Wigrach - m.in. te obiekty dostały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na renowację.


W Tykocinie powstaje żłobek - pierwszy w historii gminy

22.01.2021, 17:42

To pierwsza taka inwestycja w historii gminy. W Tykocinie powstaje pierwszy gminny żłobek.


Osiemnastowieczny pomnik Stefana Czarnieckiego w Tykocinie odrestaurowany

30.11.2020, 13:23

To jeden z najstarszych pomników osób świeckich w Polsce. XVIII-wieczny monument Stefana Czarnieckiego w Tykocinie jest już odrestaurowany.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok