Radio Białystok | Wiadomości | Nowa siedziba i lepsze warunki w przychodni lekarzy rodzinnych w UDSK

Nowa siedziba i lepsze warunki w przychodni lekarzy rodzinnych w UDSK

autor: Renata Reda

15.03.2021, 15:47, akt. 16:05

Lepsze warunki mają i pacjenci, i pracownicy medyczni. Przychodnia lekarzy rodzinnych w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym zmieniła siedzibę.

Dyrektor UDSK prof. Anna Wasilewska, fot. Renata Reda
Dyrektor UDSK prof. Anna Wasilewska, fot. Renata Reda

Przychodnia przeniosła się do nowych, wyremontowanych pomieszczeń, też na parterze, ale w innej części szpitala. Teraz jest więcej gabinetów - mówi dyrektor UDSK profesor Anna Wasilewska:


Jest pięć gabinetów przeznaczonych dla pacjentów plus zaplecze socjalne i gabinet, który umożliwia przebywanie pacjentów z podejrzeniem choroby zakaźnej. Te warunki nie były do końca spełnione w poprzedniej lokalizacji. Ten odcinek, w którym znajduje się POZ jest wydzielony od innych pomieszczeń - to poprawi warunki przebywania pacjentów oczekujących na wizytę - podkreśla Anna Wasilewska.


Przychodnia lekarzy rodzinnych w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym ma około tysiąca pacjentów. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych placówek w niej pacjenci nie oczekują na wizytę - dodaje profesor Anna Wasilewska:


Nie w każdym POZ-cie jest tak dobra dostępność, jak u nas. Wszyscy pacjenci są przez nas przyjmowani na bieżąco. Bardzo nas cieszy to, że zarówno pacjenci będą mogli oczekiwać w lepszych warunkach, jak również personel w trakcie swojej pracy będzie miał dobre miejsce, żeby zjeść kanapkę czy chwilę odpocząć - mówi dyrektor UDSK.


W przychodni lekarzy rodzinnych w UDSK w Białymstoku zatrudnionych jest sześciu lekarzy (dwóch pediatrów, dwóch internistów i dwóch lekarzy rezydentów odbywających staż z pediatrii w POZ) oraz dwie pielęgniarki i jedna położna.


| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Spółka Enea Ciepło wsparła białostockie placówki medyczne

12.02.2021, 15:44

Ponad 43 tysiące złotych przekazała białostockim placówkom medycznym spółka Enea Ciepło. To pieniądze na zakup sprzętu medycznego, leków i środków ochrony osobistej.


Klinika onkologii DSK w Białymstoku dostała kilkanaście nowych łóżek

22.01.2021, 12:22

Dzięki tej darowiźnie znacząco poprawi się komfort małych pacjentów z kliniki onkologii UDSK w Białymstoku. Za pieniądze przekazane przez fundację DKMS białostocka Fundacja "Pomóż im" kupiła 16 nowoczesnych łóżek.


Zmienią się zasady przyjmowania chorych na SOR UDSK w Białymstoku

31.12.2020, 12:07

Usprawnieniu pracy szpitalnego oddziału ratunkowego, udzielaniu najszybciej pomocy tym pacjentom, którzy najpilniej jej potrzebują ma służyć program TOPSOR, który od 1 stycznia wprowadza Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok